Komputer dla gracza za 2000 zł na 2016 rok

Komputer dla gracza za 2000 zł na 2016 rok

Komputer dla gracza za 2000 zł na 2016 rok
Krzysztof Fiedor
05.01.2016 19:25, aktualizacja: 03.03.2016 11:40

Każdy z nas chciałby mieć do grania maszynkę zbudowaną z dwóch kart graficznych i procesora, którego cena zaczyna się na poziomie 3 tysięcy… albo i więcej. Zejdźmy jednak na ziemię. Pogódźmy się z faktem, że zestawy takie są zarezerwowane dla entuzjastów o zasobnych portfelach i skupmy się na osiągalnych konfiguracjach. Taką właśnie chcemy Wam zaproponować.Nie jest żadnym odkryciem, że najnowsze gry wymagają bardzo wydajnych podzespołów, jeśli mają wyglądać tak jak na zwiastunach. Podjęliśmy się zadania złożenia komputera do gier, który poradzi sobie z grami z ostatnich miesięcy, jak i z tymi nadchodzącymi w 2016 roku, mieszcząc się w cenie nieprzekraczającej psychologicznej bariery 2000 złotych. Naszym celem było złożenie jak najwydajniejszej jednostki w tej cenie i z efektów jesteśmy bardzo zadowoleni.

Jak widać trzeba było się pogodzić z kilkoma kompromisami. Postawiliśmy na rozwiązania bazujące na produktach spod znaku AMD. Efekt końcowy jest całkiem przyzwoity. Gramy w rozdzielczości 1080p i z grafiką ustawioną na średnie, a w niektórych grach nawet wysokie detale. Co prawda, trudno przewidzieć jakie wymagania ujrzymy w nadchodzących tytułach, śmiemy jednak twierdzić, że w większości z nich ta konfiguracja poradzi sobie całkiem dobrze. Na wszelki wypadek zostawiliśmy sobie pewien margines do ulepszenia zestawu małym, a nawet zerowym kosztem.Do ceny końcowej nie liczymy również systemu operacyjnego – jeśli macie stary komputer, gdzie zainstalowany jest starszy Windows (7 w wersji BOX lub 8), to możecie zainstalować go na nowej maszynie, pod warunkiem oczywiście, że stary pecet nie będzie już używany. Pamiętajcie też, że do lipca 2016 roku użytkownikom Windowsa 7 i Windowsa 8 przysługuje bezpłatne uaktualnienie do Windowsa 10.

350171080335583169

Już niedługo pokażemy jak podkręcić zaproponowana jednostkę oraz jaki będzie to miało wpływ na osiągi w grach, a w przygotowaniu mamy podobny materiał, ale bazujący na tandemie Intel + NVIDIA. Aktualizacja[yt=https://www.youtube.com/watch?v=e4YNpKxyosU] [yt=https://www.youtube.com/watch?v=U-ATDxh17VA]

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (260)