Komputer dla gracza za 4500 zł. Zaglądamy do środka IEM Challenger 2016

Komputer dla gracza za 4500 zł. Zaglądamy do środka IEM Challenger 201616.03.2016 18:03
Komputer dla gracza za 4500 zł. Zaglądamy do środka IEM Challenger 2016

Tegoroczne finały Intel Extreme Masters już za nami. Działo się naprawdę sporo, o czym mogliście się przekonać z naszej relacji – końcu to jubileuszowa, 10. edycja. Nie zabrakło emocji, tłumów fanów cyfrowej rywalizacji i znanych graczy ze światowej czołówki.

W tym roku Intel wraz partnerami przygotował specjalną serię komputerów Intel Extreme Masters Challenger i Champion 2016. Komputery te można było obejrzeć na miejscu w Katowicach, na większości stoisk wystawiających się firm. Co ważne, były one do dyspozycji odwiedzających i bez problemu można było sprawdzić ich wydajność w tytułach nie tylko turniejowych, ale też w gorących hitach ostatnich miesięcy. Dla tych, co nie mieli okazji pojawić się w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym, przygotowaliśmy prezentację możliwości komputera IEM Challenger 2016.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Komputer IEM Challenger 2016 [S001] przyjechał z firmy Komputronik, jednego z partnerów akcji. Jego konfiguracja prezentuje się naprawdę dobrze. Procesor Intel Core i5-6600K, 8GB RAM DDR4, grafika GeForce GTX 960, dysk SSD na system i drugi talerzowy na dane, do tego zgrabna obudowa z przezroczystą ścianką i odpowiednio dobrany zasilacz. Oczywiście Windows 10 w standardzie. Całość została bardzo dobrze dobrana i złożona z najwyższą starannością. Komputer sprawdzamy w najnowszych tytułach, takich jak Rise of the Tomb Raider, Dying Light: The Following i jeszcze w kilku wymagających grach. Tej klasy sprzęt radzi sobie z nimi znakomicie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

To tylko jedna z dostępnych konfiguracji. Jej ostateczna cena to 4499 PLN. W ramach akcji u pozostałych partnerów, czyli w sklepach Morele.net, NTT System i X-kom można kupić inne, bardziej rozbudowane konfiguracje. Kupując komputery z limitowanej serii Intel Extreme Masters otrzymujecie certyfikat oryginalności z hologramem, kupon na dwie pełne wersje gier: Just Cause 3 i Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oraz dodatki do gier Warface i World of Warships. Dodatkowo wspieracie rozwój e-sportu, gdyż część dochodów ze sprzedaży tych komputerów jest przeznaczona na nagrody pieniężne w cyklu turniejów Intel Exteme Masters.

Na koniec taka ciekawostka. Porównaliśmy cenę złożonego komputera z ceną poszczególnych elementów, kupionych osobno w kilku sklepach, gdzie cena pojedynczego podzespołu była najniższa. Efekt końcowy bardzo pozytywnie nas zaskoczył.

Suma cen części to 4245 złotych, czyli ledwie 250 zł mniej niż cena detaliczna gotowego komputera z limitowanej serii z certyfikatem IEM 2016. Różnica jest właściwie żadna, jeśli weźmiemy pod uwagę ilość dodatków w gotowym komputerze (kupon na gry, program antywirusowy na 1 rok i program do nauki języka angielskiego), odliczymy czas roboczy składania i testowania, a także to, że część dochodu ze sprzedaży jest przeznaczona na nagrody dla graczy! Tym razem wyjątkowo opłaca się kupić gotowy komputer, a nie worek części, które później będziemy musieli sami złożyć.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)