Komunikator Pidgin 2.8.0 wydany dla Windows i Linux

Komunikator Pidgin 2.8.0 wydany dla Windows i Linux

08.06.2011 13:26, aktualizacja: 08.06.2011 13:40

Ukazała się wersja 2.8.0 znanego komunikatora Pidgin. Wśród nowości warto wymienić funkcję likwidującą ciszę podczas połączeń głosowych.

Pidgin znany jest przede wszystkim wśród osób korzystających z systemu Linux, ale dostępna jest również wersja przeznaczona dla Windows. Prosty w obsłudze komunikator dawno już zyskał sobie sporą popularność, teraz zaś jego użytkownicy mogą testować nowe wydanie programu. W wersji 2.8.0 wprowadzono funkcję likwidującą ciszę podczas połączeń głosowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będą pobierane zbędne dane w trakcie rozmowy. Funkcja ta powinna przypaść do gustu szczególnie osobom, które nie posiadają szybkiego łącza z Internetem. Kolejna zmiana to nowy certyfikat związany z obsługą Facebook Chat.

W Pidginie 2.8.0 usunięto wtyczkę protokołu QQ, oczyszczono również kod programu. Sporo zmian objęło obsługę popularnego w Polsce Gadu-Gadu. Użytkownik może teraz ujawniać swój status jedynie znajomym, poprawiono też wysyłanie obrazków. Poza tym zmiany objęły również obsługę takich protokołów jak AIM, ICQ, IRC, MSN czy XMPP. Pełna lista zmian dostępna jest na stronach społeczności rozwijającej Pidgina.

Pidgin 2.8.0 dostępny jest dla użytkowników systemów Windows i Linux. Program można pobrać w polskiej wersji językowej z naszego portalu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)