Konami zamknie Hudson Soft — producenta Bombermana

Konami zamknie Hudson Soft — producenta Bombermana

18.01.2012 13:37

Na spotkaniu Konami Digital Entertainment, obecnego właściciela firmy Hudson Soft, zapadła decyzja o zakończeniu istnienia Hudsona — jednego z najstarszych na świecie producentów gier na różne platformy. Zarząd Hudson Soft zgodził się, aby z dniem 1 marca 2012 roku firma została wchłonięta przez Konami.

Hudson Soft to firma, której nie sposób zapomnieć jeśli kiedykolwiek ktoś miał styczność z konsolą Nintendo Entertainment System lub jej klonem (na przykład Pegasus, Dendy czy Terminator) lub Game Boyem. Firma została otwarta w 1978, a od 1983 studio Hudson Soft wydaje gry elektroniczne na różne platformy. Ze studia wyszły tak znamienite tytuły, jak Bomberman i wiele jego odmian, Ice Climber, Binary Land, Bonk, Adventure Island, Baloon Fight, Donkey Kong 3, oraz inne pozycje dla różnych konsol Nintendo (Game Boy, NES, Wii, Nintendo DS, GameCube, Nintendo 64), Xboksa 360, PlayStation 2, 3 i PlayStation Portable, ZX Spectrum, iPhone'a, Sega Dreamcast, Commodore i inne, mniej popularne platformy.

Konami posiadał większość akcji Hudsona od 2005 roku, ale 100% udziałów kupił 1 kwietnia minionego roku. Obecnie Hudson pracuje nad grami dla urządzeń przenośnych dla Konami, ale po połączeniu firm wszystkie zasoby zostaną zgromadzone w jednym miejscu i Konami skupi się na grach mobilnych i społecznościowych. Muzyczny oddział Hudsona zostanie połączony z Konami Music Entertainment. Niestety przyjdzie nam pożegnać się z kolejną znamienitą marką, która mocno odcisnęła swój ślad w historii komputerów i domowej rozrywki.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)