Konferencja Build 2014 ujawni wiele zmian w Windows Phone 8.1

Konferencja Build 2014 ujawni wiele zmian w Windows Phone 8.1

02.04.2014 13:53

Konferencja Build w San Francisco rozpocznie się dziś o godzinie 17.30. Już po samej analizie agendy można śmiało powiedzieć, że temat Windows Phone będzie często poruszanym zagadnieniem. Cóż zatem mogą przynieść sesje dla miłośników Windows Phone?

Konferencja rozpocząć się ma od przedstawienia zmian w samym Windows Phone 8.1, a kolejne sesje przyniosą omówienie poszczególnych zmian w Silverlight 8.1. Tutaj warto będzie śledzić samą sesję początkową, gdyż może zostaną pokazane nowe urządzenia z odświeżoną wersję mobilnych okienek. Wiele prezentacji będzie poświęconych kwestii tworzenia wspólnych aplikacji pod Windows Phone i Windows Modern UI. Zapewne dowiemy się, jak prosto tworzyć wspólne widoki w XAML-u oraz wykorzystać JavaScript przy tworzeniu natywnego kodu dla obu środowisk. Pojawić się mają również nowe szablony, które uproszczą pisanie aplikacji na obie platformy. Omówione zostaną techniki optymalizacyjne i analizy kodu w Windows Phone.

Obraz

Deweloperom przedstawione mają być nowe sposoby na komunikacje pomiędzy aplikacjami w telefonie. Dowiemy się także jak wykorzystać asystenta głosowego czy nowe SDK od Nokii. Kolejne sesje przedstawią nową kontrolkę, pozwalającą na edycję materiału wideo w aplikacji Windows Phone. Zmiany nie ominą kafelków na głównym ekranie, które mają otrzymać nowe funkcje oraz samego interfejsu użytkownika. Kolejne nowości to zadania w tle i przełączniki (triggery), które pozwolą na uruchomienie kodu np. przy ustalonym położeniu GPS, po uruchomieniu zdarzenia systemowego czy o konkretnym czasie.

Omówione ma być też pisanie gier w Unity i D3D. Zmiany zapowiadają się w tworzeniu aplikacji biznesowych oraz wykorzystujących wbudowany moduł portfela. Sposób dystrybucji też będzie odświeżony zarówno od strony Dev Center jak i promocji oprogramowania. Co nieco mamy usłyszeć o rozszerzeniu zabezpieczeń na platformie, obsłudze sensorów czy zarządzaniu danymi użytkownika.

Sesje można będzie oglądać na żywo poprzez Channel9.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)