Konferencja Hack & Security już 30 maja. Zostały ostatnie wolne miejsca

Poprzednia edycja Hack & Secuirty 2019, fot. DAGMA
Poprzednia edycja Hack & Secuirty 2019, fot. DAGMA
Oskar Ziomek

21.05.2019 13:53, aktual.: 21.05.2019 23:32

Kolejna edycja konferencji Hack & Security zbliża się wielkimi krokami. Już 30 maja, czyli za mniej niż 2 tygodnie, specjaliści bezpieczeństwa z Autoryzowanego Centrum Szkoleniowego DAGMA zawitają do Gdańska, gdzie odbędzie się darmowe szkolenie. Administratorzy sieci oraz profesjonaliści ze świata IT będą mieli okazję zwiększyć swoją wiedzę w zakresie ochrony przed cyberatakami.

Podczas konferencji uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób chronić firmowe środowisko przed zagrożeniami. Nauka będzie poparta przykładami praktycznymi. Prelegenci pokażą, jak hakerzy próbują obejść zabezpieczenia systemów operacyjnych między innymi z wykorzystaniem skryptów PowerShell i systemów zarządzania treścią stron internetowych, takich jak WordPress.

Jedna z poprzednich edycji konferencji, fot. DAGMA.
Jedna z poprzednich edycji konferencji, fot. DAGMA.

– Wspomniane zabezpieczenia chronią naszą organizację przed atakiem z zewnątrz, pomijając możliwość równie szkodliwego (jeśli nie bardziej) wycieku danych z wnętrza organizacji - 33% wycieków danych spowodowanych jest działaniem pracownika, mowa o incydentach, które zostały „wyłapane” przez pracodawcę – zauważa Mateusz Piątek, Product Manager rozwiązań Safetica w firmie DAGMA, prelegent Hack and Security.

Konferencja Hack & Security to także okazja do wymiany doświadczenia w kontekście technologii stosowanych w kontekście kryminalistyki IT. Uczestnicy nauczą się zabezpieczać dowody na urządzeniach mobilnych, wykorzystując do tego oprogramowanie działające w chmurze. Dodatkowo zdobędą wiedzę z zakresu ochrony przed wyciekiem danych, co będzie stanowić praktyczną wiedzę w kontekście RODO.

- Wiedza, jaką daje wcielenie się w skórę prawdziwego hakera, poszerza możliwości obrony przed atakami wycelowanymi w organizację – komentuje Daniel Suchocki, trener Autoryzowanego Centrum Szkoleniowego DAGMA, prelegent konferencji Hack and Security. Należy pamiętać o tym, że techniki hackingu stale ewoluują, dlatego warto być na bieżąco w hakerskich trendach i wiedzieć, jak się przed nimi zabezpieczyć.

Zostały ostatnie miejsca, warto się pospieszyć

Udział w konferencji Hack & Secuirty jest darmowy, jednak konieczna jest wcześniejsza rejestracja. O przyjęciu uczestnika decyduje kolejność zgłoszeń, a ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, warto się pospieszyć. Formularz rejestracyjny i dodatkowe informacje o wydarzeniu można znaleźć tutaj.

Szkolenia podczas jednej z poprzednich edycji Hack & Security, fot. DAGMA.
Szkolenia podczas jednej z poprzednich edycji Hack & Security, fot. DAGMA.

Konferencja w Gdańsku nie jest pierwszym tego rodzaju wydarzeniem organizowanym przez specjalistów z firmy DAGMA. Wcześniej podobne spotkania były już organizowane między innymi w Warszawie, w Katowicach oraz we Wrocławiu.

Konferencja Hack & Secuirty w Gdańsku została objęta partonatem medialnym dobrychprogramów, WP Technologii oraz Radia Gdańsk.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)