Konferencja w ramach akcji GNU/Politechnika w Gliwicach

Konferencja w ramach akcji GNU/Politechnika w Gliwicach

Wojciech Kowasz
03.05.2010 20:23

Entuzjaści Linuksa i Wolnego Oprogramowania z Politechniki Śląskiej organizują w Gliwicach bezpłatną konferencję poświęconą otwartym technologiom w ramach akcji GNU/Politechnika.

Duża część spotkania poświęcona będzie językom skryptowym Perl i Python. W tej części między innymi przedstawiony zostanie pythonowy framework Django. Oprócz tego uczestnicy będą mieli okazję posłuchać o budowie systemu telefonii z wykorzystaniem serwerów Asterisk i Kamailio, a także o wirtualizacji Linuksa dla początkujących. Warto zaznaczyć, że członkowie Studenckiego Koła Linuksa i Wolnego Oprogramowania chętnie pomogą zainstalować najpopularniejsze dystrybucje GNU/Linuksa uczestnikom, którzy przyjdą na konferencję z laptopami.

Impreza odbędzie się w piątek 7 maja w godzinach od 13:00 do 20:30 na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki przy ulicy Akademickiej 16 w Gliwicach. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Organizatorami są Studenckie Koło Naukowe Linuksa i Wolnego Oprogramowania przy Politechnice Śląskiej (SKNLiWO) oraz PLUG Oddział Śląsk.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)