Koniec Google Toolbar dla Firefoksa

Koniec Google Toolbar dla Firefoksa21.07.2011 14:06

Google zadecydował o zaprzestaniu rozwoju nakładki Google Toolbar dla Firefoksa 5 oraz nowszych wersji przeglądarki Mozilli.

Firma z Mountain View postanowiła zamknąć nie tylko projekt Labs, ale również dodatek Google Toolbar. Zadaniem aplikacji jest ułatwienie dostępu użytkownikom przeglądarki do usług stworzonych przez firmę Google. Z poziomu dodatkowego paska narzędzi możemy korzystać z wyszukiwarki Google, blokować wyskakujące okienka typu popup, jak również przeglądać informacje o odwiedzanych stronach (PageRank). Wiele z wymienionych funkcji jest już jednak dostępnych w ramach Firefoksa. Google nie chcąc dublować obecnych w przeglądarce rozwiązań, zadecydował o zaprzestaniu rozwoju swojego dodatku.

Jak czytamy na stronach Toolbar - Pomoc, aplikacja dostępna jest cały czas dla starszych wersji Firefoksa, począwszy od czwartego wydania. Z Google Toolbar można również cały czas korzystać w Internet Explorerze. W kwietniu Google wydał siódmą już wersję swojego dodatku dla przeglądarki Microsoftu. Wprowadzono wówczas między innymi obsługę Google Instant czy możliwość personalizacji narzędzia.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)