Koniec Google Toolbar dla Firefoksa

Koniec Google Toolbar dla Firefoksa

21.07.2011 14:06

Google zadecydował o zaprzestaniu rozwoju nakładki Google Toolbar dla Firefoksa 5 oraz nowszych wersji przeglądarki Mozilli.

Firma z Mountain View postanowiła zamknąć nie tylko projekt Labs, ale również dodatek Google Toolbar. Zadaniem aplikacji jest ułatwienie dostępu użytkownikom przeglądarki do usług stworzonych przez firmę Google. Z poziomu dodatkowego paska narzędzi możemy korzystać z wyszukiwarki Google, blokować wyskakujące okienka typu popup, jak również przeglądać informacje o odwiedzanych stronach (PageRank). Wiele z wymienionych funkcji jest już jednak dostępnych w ramach Firefoksa. Google nie chcąc dublować obecnych w przeglądarce rozwiązań, zadecydował o zaprzestaniu rozwoju swojego dodatku.

Jak czytamy na stronach Toolbar - Pomoc, aplikacja dostępna jest cały czas dla starszych wersji Firefoksa, począwszy od czwartego wydania. Z Google Toolbar można również cały czas korzystać w Internet Explorerze. W kwietniu Google wydał siódmą już wersję swojego dodatku dla przeglądarki Microsoftu. Wprowadzono wówczas między innymi obsługę Google Instant czy możliwość personalizacji narzędzia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)