Koniec Install0usa - "piracki App Store" zamknięty

Koniec Install0usa - "piracki App Store" zamknięty

27.01.2010 11:01

Osoby ściągające nielegalnie aplikacje dla iPhone’ów i iPodów touch straciły jedno ze swoich źródeł. Serwis Install0us ochrzczony przez media jako „piracki App Store” został właśnie zamknięty.

Niedawno informowaliśmy o stratach, jakie za sprawą piratów poniósł Apple i deweloperzy umieszczający swoje aplikacje w App Store. Według szacunków, na ściągniętych nielegalnie programach firma z Cupertino mogła dotychczas stracić nawet 450 milionów dolarów. Tymczasem jedno ze źródeł nielegalnego oprogramowania dla iPhone’ów właśnie wyschło - właściciel strony Install0us zadecydował o jej zamknięciu. Takie kroki podjął po rozmowie z prawnikiem: To co robiliśmy byłoby trudne do obrony przed sądem - napisał w poście na forum Install0us.

Install0us działał jako strona internetowa i aplikacja dla iPhone’ów. Oferował jedynie linki do serwerów z pirackim oprogramowaniem dla iPhone’ów. Teoretycznie więc nie rozprowadzał nielegalnych aplikacji, tylko przekazywał na ich temat informacje. Myślałem, że robimy coś zupełnie legalnego - napisał właściciel serwisu na forum internetowym swojej strony. Jednak nawet to okazało się niezgodne z prawem. Możecie nazwać mnie tchórzem, ale chowanie się za przykrywkami nie jest dla mnie - dodał.

Obecnie serwis Install0us jest zawieszony. W ciągu najbliższych tygodni zostanie całkowicie usunięty z Internetu, jednak w sieci działa jeszcze wiele tego typu stron. Według szacunków do 80% programów i gier z App Store jest rozprowadzanych nielegalnie. Na jedną zakupioną aplikację przypada czasem nawet do trzech ściągniętych nielegalnie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)