Koniec legalnego jailbreaku Windows Phone 7

Koniec legalnego jailbreaku Windows Phone 7

Wojciech Kowasz
02.01.2012 11:17

Na początku listopada pojawiła się aplikacja grupy ChevronWP7, która przy aprobacie Microsoftu pozwalała na odblokowanie telefonu Windows Phone 7 tak, aby dało się w nim instalować aplikacje spoza oficjalnego sklepu Windows Phone Marketplace. Aplikacja była płatna (9 dolarów), ale jednocześnie był to pierwszy „legalny jailbreak” — gra byłą więc warta świeczki. Niestety do pewnego momentu...

Ku zdziwieniu wszystkich, ChevronWP7 poinformował na swoim Twitterze, że sprzedaż została zakończona i nie ma aktualnie planów jej wznowienia. Wszystko dlatego, że w umowie z Microsoftem, o której zawarciu z taką pompą informowano wcześniej, przewidziano sprzedaż tylko 10 tysięcy tokenów (czyli odblokowań). Krótko mówiąc oznacza to więc, że jeśli ktoś nie skorzystał z możliwości odblokowania swojego telefonu, to przynajmniej w najbliższej przyszłości raczej już nie skorzysta. Nie wiadomo, co dalej będzie z zespołem ChevronWP7 i jego aplikacją.

Pozostaje pytanie — co się stało ze zrozumieniem potrzeb deweloperów i użytkowników, o jakich tak często mówiono podczas uruchamiania sprzedaży aplikacji i dlaczego nie udało się wynegocjować kolejnych tokenów. Z drugiej strony z całej tej sprawy płynie jeszcze jeden wniosek. Przez dwa miesiące sprzedano raptem 10 tysięcy odblokowań telefonów. W skali wszystkich użytkowników Windows Phone 7 to bardzo niewiele. Widać zainteresowanie odblokowaniem telefonu jest marginalne, a ci programiści-pasjonaci, którzy są zainteresowani, raczej wolą wstąpić do prawdziwego programu dla deweloperów, gdzie oprócz możliwości instalacji aplikacji na swoim telefonie otrzymują także możliwość zgłoszenia jej do Windows Phone Marketplace.

Udział w programie deweloperskim Windows Phone 7 kosztuje 99 dolarów rocznie, ale już na przykład w przypadku studentów zrzeszonych w programie DreamSpark uczestnictwo jest bezpłatne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)