Koniec Messenger Lite. Padła data wyłączenia aplikacji

Koniec Messenger Lite. Padła data wyłączenia aplikacji

Koniec aplikacji Messenger Lite
Koniec aplikacji Messenger Lite
Źródło zdjęć: © Pixabay
24.08.2023 13:47

Messenger Lite to jedna z aplikacji w starym stylu. Służy tylko do tego, do czego służyć powinna - do komunikowania się. Niestety Meta najwidoczniej nie jest z tego faktu zadowolona. Padła data zakończenia wsparcia dla "lekkiej" wersji Messengera.

Posiadacze starszych smartfonów i ci użytkownicy, którzy cenią sobie prostotę i szybkość działania, z pewnością dobrze znają Messenger Lite. To uproszczona i odchudzona wersja standardowego Messengera, która pozbawiona jest wszelkich "wodotrysków", zamiast tego oferuje, kto by pomyślał, możliwość komunikacji.

Niestety to koniec prostego komunikatora powiązanego z Facebookiem. Meta zadecydowała o wyłączeniu aplikacji. Użytkownicy otrzymują już komunikaty, które informują o tym, że w celu kontynuowania rozmowy, należy zainstalować standardowego Messengera.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak podaje serwis 9to5google.com, Messenger Lite ma przestać działać 18 września 2023 r. Autorzy podkreślają też, że historia rozmów z odchudzonego Messengera będzie dostępna w pełnej wersji aplikacji. Komunikator został już wycofany ze Sklepu Play dla nowych użytkowników, ale ci, którzy korzystali z aplikacji w przeszłości, nadal mogą ją instalować.

Messenger Lite nie był aplikacją idealną. Choć zadebiutował w 2016 r., do tej pory nie doczekał się trybu ciemnego. Mimo to była to prosta aplikacja, która oferowała podstawową funkcjonalność - można było dzięki niej wysyłać wiadomości i dzwonić do znajomych.

Messenger, w którym nie brakuje dodatkowych funkcji, potrafi wyraźnie obciążać nieco słabsze telefony. A przecież wielu osobom komunikator służy przede wszystkim do komunikacji.

Znikanie z rynku aplikacji "lite" może być powiązane z ogólnym rozwojem rynku smartfonów. Współczesne urządzenia mają przeważnie co najmniej 4 GB pamięci RAM i coraz bardziej wydajne procesory. Dla wielu użytkowników moc urządzenia nie jest jednak argumentem czy usprawiedliwieniem dla zbyt dużych i działających nieoptymalnie aplikacji. Jakie jest wasze zdanie na temat likwidacji Messengera Lite?

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)