Koniec mobilnego Office'a? Microsoft pracuje nad uniwersalną aplikacją

Koniec mobilnego Office'a? Microsoft pracuje nad uniwersalną aplikacją

25.04.2017 12:01, aktual.: 25.04.2017 13:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W związku z nadchodząca premierą Windows 10 Cloud, zapowiada się na ogromne zmiany w pakiecie biurowym Office 365. Cloudbooki wszak mają być kierowane do uczniów i studentów, zaś system nie dopuszcza możliwości instalowania oprogramowania win32, jakim jest pełna wersja pakietu Office. Jak Microsoft z tego wybrnie?

Nie sposób oczekiwać przecież, że grupa docelowa clodubooków będzie usatysfakcjonowana mobilną wersją pakietu Office. Jak informuje niezawodny w kwestii przecieków z obozu Microsoftu Walking Cat, korporacja pracuje na portem pełnego Office'a do uniwersalnej aplikacji w ramach Project Centennial.

app: OneDrive UAP Beta ms-windows-store://pdp/?ProductId=9nblggh20cc7 pic.twitter.com/itPjnbKpkx

— WalkingCat (@h0x0d) 28 lutego 2016Niewykluczone oczywiście, że dostępność nowego uniwersalnego Office'a zostanie ograniczona jedynie do Windowsa Cloud – wówczas prace, jakie mają trwać w ramach Project Centennial nie odbiją się szczególnie na pozostałych użytkownikach Office'a.

Jeżeli jednak stanie się inaczej, to Microsoft będzie miał w Windows Store dwa uniwersalne pakiety Office – mobilny i pełny, który uruchomić będzie można na urządzeniach mobilnych. W takim scenariuszu trudno uzasadnić dalszy rozwój mobilnego pakietu Office na Windowsie. Na wyjaśnienia będziemy musieli najpewniej poczekać do 2 maja.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (17)
Zobacz także