Koniec prac nad stabilnym VLC 1.1.0, źródła do pobrania

Koniec prac nad stabilnym VLC 1.1.0, źródła do pobrania

21.06.2010 17:05

Zakończono prace nad stabilną wersja popularnego odtwarzacza oraz serwera multimediów VLC 1.1.0. Nie ma jeszcze plików binarnych, do pobrania dostępne są źródła.

VLC (skrót od VideoLAN Client) Media Player to bezpłatny odtwarzacz umożliwiający oglądanie filmów i słuchanie muzyki w wielu formatach (MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, DVD, MP3, OGG). Głównym atutem programu nie jest jednak odtwarzanie plików zapisanych na dysku twardym czy płycie CD, ale multimediów nadawanych zdalnie (poprzez Internet lub sieć lokalną LAN) za pośrednictwem różnych protokołów dla transmisji strumieniowych.

Wersja 1.1.0 jest ważniejszym wydaniem programu. Wprowadza nowe funkcje takie jak ulepszone dekodowanie za pomocą procesora karty graficznej i procesora sygnałowego, nową obsługę dla kodeków, demuxerów i muxerów. Pojawiły się rozszerzenia w języku Lua, poprawki w wyglądzie interfejsu użytkownika czy nowe biblioteki libVLC. Naprawiono obsługę wyjścia wideo, usunięto wiele modułów, inne zaś zostały na nowo przepisane. Programiści informują również o naprawieniu licznych błędów, które zostały wykryte w poprzednich wersjach aplikacji.

Źródła najnowszej stabilnej wersji VLC 1.1.0 dostępne są za pośrednictwem systemu kontroli wersji GIT. Nowej wersji w postaci plików binarnych nie ma jeszcze na stronach producenta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)