Koniec procesu o błędy w Google Buzz

Koniec procesu o błędy w Google Buzz

03.11.2010 15:50

Sąd stanowy w Kalifornii zakończył proces dotyczący błędów w usłudze społecznościowej Buzz. Google zapłaci 8,5 mln dolarów, ale nie oskarżającym.

Na temat pozwu zbiorowego przeciwko firmie Google informowaliśmy dwa miesiące temu. Google porozumiał się wówczas z oskarżeniem, co teraz potwierdził sąd stanowy. Firma z Mountain View zapłaci 8,5 mln dolarów kary za błędy w usłudze społecznościowej Buzz. To około 30% sumy, której domagali się oskarżający. Pieniądze jednak nie trafią do ich kieszeni, ale zostaną przekazane do specjalnie w tym celu powołanego funduszu. Będzie on wspierać organizacje zajmujące się prawami prywatności i edukacją w Internecie. Google, jak podaje Neowin, rozesłał też e-mail do amerykańskich użytkowników Buzza, w którym informuje o zakończeniu sprawy. Firma zapowiedziała też kolejne działania związane z edukacją użytkowników na temat swoich usług.

Sprawa rozpoczęła się na początku tego roku, kiedy Google uruchomił Buzza. Prędko okazało się, że usługa jest niedopracowana. Co więcej, domyślne ustawienia Buzza sprawiały, że każdy, kto odwiedzał nasz profil, mógł dowiedzieć się, z kim rozmawiamy poprzez czat i e-maile. Google szybko wyeliminował błędy, ale nie uniknął pozwu do sądu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)