Koniec Symbiana za 2 lata, smartfony Nokii z Windows Phone 7 za rok

15.03.2011 14:59, aktual.: 15.03.2011 15:14

Przedstawiciel Nokii na rynek azjatycki, D. Shivakumar, zdradził szczegóły dotyczące przyszłości firmy i rozwoju systemów dla smartfonów.

Shivakumar w wywiadzie dla The Economic Times zapowiedział, że jego firma zacznie wycofywać się z Symbiana mniej więcej za dwa lata. Jednocześnie podkreślił, że Nokia nie porzuca Symbiana, ale nadszedł czas, aby przejść do nowego systemu operacyjnego. Chodzi tutaj o rozwijany przez Nokię i Intela MeeGo, a także Windows Phone 7. Co ciekawe, firma z Finlandii planuje w tym roku wprowadzić na rynek 40-50 nowych modeli telefonów, z czego 20 (głównie smartfony) będzie korzystało z Symbiana. Możliwe, że na rynku azjatyckim odejście od Symbiana będzie przebiegać wolniej, niż w Europie.

Jeśli chodzi o system Microsoftu, to zdaniem Shivakumara zostanie on wprowadzony do smartfonów Nokii najwcześniej za 12 miesięcy. Według poprzednich informacji, fińska firma miała wprowadzić pierwsze telefony z Windows Phone 7 jeszcze w tym roku. Umowę o 5-letniej współpracy Nokia i Microsoft podpisali w pierwszej połowie lutego. Według niepotwierdzonych informacji, w zamian za produkcję smartfonów z Windows Phone 7, Microsoft zainwestuje w fińską firmę ponad miliard dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)