Koniec wsparcia dla Nokii Lumii 1020?

Koniec wsparcia dla Nokii Lumii 1020?

Koniec wsparcia dla Nokii Lumii 1020?
15.07.2014 13:11, aktualizacja: 15.07.2014 14:45

Najlepszy fotograficzny smartfon już niedługo zniknie ze sklepowych półek. Najnowsze informacje sugerują, że we wrześniu tego roku zakończy się wsparcie dla Nokii Lumii 1020.

Nie wszystkie współczesne smartfony są niemal identycznie, niektóre modele wyróżniają się z tłumu. Właśnie do takich urządzeń możemy zaliczyć Nokie Lumie 1020, która została wyposażona w aparat 41MP. W przypadku tego smartfona nie jest to tylko chwyt marketingowy, 1020 jest smartfonem z najlepszym aparatem na rynku, a do tego na początku roku dorobiła się możliwości zapisywania zdjęć w formacie surowym (RAW). Dla wielu użytkowników ta Lumia mogłaby w zupełności zastąpić aparat cyfrowy.

Obraz

Do zalet tego urządzenia można jeszcze zaliczyć dobrą jakość wykonania, świetny design oraz wyświetlacz AMOLED, który pozwala na komfortowe korzystanie nawet w pełnym słońcu. Recenzję tego, pod pewnymi względami nietypowego smartfona, znajdziecie w naszym Labie.

Niestety, ale najnowsze informacje przekazane przez evleaks świadczą, że 14 września bieżącego roku zakończy się cykl rozwoju Nokii Lumii 1020. Oczywiście nie oznacza to końca wsparcia technicznego, aktualizacje systemu nadal będą wydawane. Jednak nowe egzemplarze nie będą już produkowane i smartfon w najbliższym czasie zniknie ze sklepowych półek. Nie wiemy czy Nokia, a raczej Nokia by Microsoft planuje wypuścić następcę tego modelu.

Obraz

Osoby szukające bardzo dobrego aparatu w smartfonie z pewnością nie są zadowolene z tej decyzji. Jednak mogą zainteresować się innymi modelami Nokii, Lumia 1520 czy nowa 930-ka również posiadają naprawdę dobry aparat, który dla większości użytkowników będzie wystarczający. Natomiast fani modelu 1020 muszą czekać na pierwsze oficjalne informacje o następcy, o ile w ogóle się pojawią.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)