Koniec wsparcia dla Windows XP SP2 i Windows Vista RTM

Koniec wsparcia dla Windows XP SP2 i Windows Vista RTM

24.03.2010 13:56

Microsoft zapowiedział, że kończy ze wsparciem dla niektórych wersji systemów Windows XP i Vista. Oznacza to, że firma nie będzie udostępniała już aktualizacji bezpieczeństwa.

Microsoft radzi użytkownikom Windows XP Service Pack 2 (SP2) i Windows Vista RTM przesiąść się na najnowsze wersje systemu. 13 lipca tego roku zakończy się wsparcie dla tych produktów. Użytkownicy Visty w wersji RTM mogą za darmo zainstalować Service Pack 1 i Service Pack 2. Dzięki temu będą mogli dalej korzystać z najnowszych aktualizacji związanych z bezpieczeństwem systemu. Podobnie rzecz ma się z użytkownikami starszej wersji systemu - Windows XP SP2. Mogą oni bezpłatnie pobrać SP3, który nadal wspierany jest przez Microsoft. Nie dotyczy to właścicieli Windows XP SP2 w wersji 64-bitowej - ten produkt będzie obsługiwany jeszcze do 2014 r.

Osoby, które zainteresowane są szerszymi informacjami na temat wsparcia dla poszczególnych wersji systemu Windows mogą odwiedzić poświęconą temu zagadnieniu stronę Microsoftu. Witryna dostępna jest w języku angielskim.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)