Koniec z chaosem. Slack usprawnia współpracę nad projektami

Koniec z chaosem. Slack usprawnia współpracę nad projektami

Slack na laptopie
Slack na laptopie
Źródło zdjęć: © Pexels
Wojciech Kulik
26.04.2023 10:32

"Canvas" w Slacku to nowa przestrzeń do pracy i wymiany informacji. Stanowi rozwinięcie koncepcji kanałów, mając na celu usprawnienie współpracy nad projektami w czasie rzeczywistym.

Zapowiadany od wielu miesięcy system "Canvas" to największa zmiana w Slacku od lat. Ma potencjał, by rzeczywiście usprawnić współpracę, oferując przestrzeń na wszystko, co jest związane z danym projektem.

Dzięki "Canvas" Slack rozprawia się z chaosem

Slack pozwala na wysyłanie wiadomości, wrzucanie zdjęć i plików, dzielenie się linkami czy przypisywanie osób do zadań. W natłoku zdarzeń pojedyncze informacje mogą się jednak łatwo zgubić. "Canvas" to sposób na uporządkowanie wszystkich tych zasobów, które normalnie są porozrzucane po całym kanale. Można spojrzeć na ten system jak na coś w rodzaju dużego, współdzielonego dokumentu.

"Canvas" w Slacku
"Canvas" w Slacku© Slack

Rzecz polega na tym, że każde takie "płótno" można wypełnić rozmaitą zawartością. Mogą to być listy rzeczy do zrobienia, notatki ze spotkań, linki, zdjęcia i filmy związane z tematem, jak również rozmaite pliki. Można też "przypinać" osoby, a wokół tego wszystkiego – prowadzić normalne rozmowy. Autorzy zakładają, że dzięki utworzeniu takiej przestrzeni ważne informacje w końcu nie będą się gubić.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przykład? Tworzysz "płótno", nadajesz mu nazwę, wpisujesz cele (które można stopniowo odznaczać jako wykonane), dodajesz przydatne pliki i materiały, przypinasz osoby i rozpoczynasz z nimi czat, w którym dogadacie szczegóły. Wszystko w obrębie jednej przestrzeni. Komplet informacji masz zawsze pod ręką.

Kiedy Slack otrzyma "Canvas"?

System "Canvas" będzie falami trafiał do kolejnych grup użytkowników. U pierwszych jest dostępny już teraz, a cały proces zakończyć ma się za kilka miesięcy. W bezpłatnej wersji "płótna" będą dostępne w kanałach i wiadomościach bezpośrednich, a w płatnej – także w postaci samodzielnego narzędzia.

Wojciech Kulik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)