Konkurs „QNAP na Nowy Rok” – rozstrzygnięcie!

Konkurs „QNAP na Nowy Rok” – rozstrzygnięcie!

Konkurs „QNAP na Nowy Rok” – rozstrzygnięcie!
05.01.2018 23:34

Rk 2018 rozpoczął się na dobre, a to zapewne przypomina Wam o konkursie, który przygotowaliśmy wraz z firmą QNAP. Mimo że pytanie konkursowe było nieszablonowe, to jak zawsze stanęliście na wysokości zadania. Wyłonienie zwycięzcy nie było łatwe, i to nie tylko ze względu na Wasze zaangażowanie.

Model TS-453B, jaki powędruje do zwycięzcy, to wariant z czterema zatokami wyposażony w czterordzeniowy układ Celeron J3455 taktowany do 2,3 GHz z koprocesorem kryptograficznym. NAS dysponuje 8GB (2×4GB) i 4GB (2×2GB) pamięci DDR3L, dostępne są 2 gniazda ethernetowe 5 gniazd USB 3.0, USB typu C (dostęp QuickAccess), 2 gniazda HMDI, 2 wejścia audio minijack, wyjście liniowe audio, oraz głośnik. Nie zabrakło czytnika kart pamięci, dotykowego wyświetlacza, w zestawie znalazł się także pilot. Kolejnych możliwości dostarcza wspomniane gniazdo PCIe.

Urządzenia nie sposób w zasadzie zakwalifikować do określonego odbiroców ze względu na potężne spektrum zastosowań. Świetnie sprawdzi się bowiem zarówno jako domowy serwer, jak i kluczowy węzeł w przechowywaniu danych w małych i średnich przedsiębiorstwach. Ponadto tym, co go wyróżnia jest slot PCIe, dzięki któremu funkcjonalność można rozszerzać o kolejne nieszablonowe scenariusze. I o nie właśnie Was zapytaliśmy w pytaniu konkursowym. Gwoli przypomnienia:

Wymyśl zastosowanie dla QNAPNAS, które będzie unikalne, niespodziewane, a jednocześnie użyteczne.

Najlepiej z z zdaniem konkursowym uporał sie lord_t, który zaprezentował co prawda wizję rodem z serialu Black MIrror, ale wierzymy, że w lokalnej izolowanej infrastrukturze rzeczywiście mogłaby pozytywnie wpłynąć na życie najbliższych i ich... optymalizację. Wszystko to pod szlachetnym płaszczykiem Systemu Koordynacji Członków Rodziny:

System automatycznego śledzenia i monitoringu członków rodziny (najbliższa, czyli rodzice + dzieci, a także dalszej: dziadkowie, wujkowie, ciocie i kuzyni; do 25 osób). System zapisuje pozycje geograficzne urządzeń przypisanych do osób. Dzięki interfejsowi web można na bieżąco wszystkich sprawdzać. Po miesiącu system przewiduje możliwe miejsca docelowe i informuje o możliwości wspólnego/tańszego dotarcia do celu. Dodatkowo system pozwala rozesłać informacje wszystkim - np. zaproszenie na urodziny lub parapetówkę. Pozwala też wszystkim wymieniać fotografie - babcie od razu będą mogły zobaczyć co tam u wnuków.

NAS to jednak nie jedyna nagroda, jaką zdobyć mogliście w naszym konkursie. Do autorów kolejnych 10 najciekawszych propozycji wędrują nasze unikatowe, bezcenne i już w momencie premiery uodpornione na ataki z wykorzystaniem luk Spectre i Meldtown – kubki dobrychprogramów!

Kubki trafiają do użytkowników: minox, szydl0, bbkr, Shodan13, me@djohnsc, takijeden.ninja, sebszy, reqoil, agrawem m.raczka. Wszystkim Wam, dziękujemy, gratulujemy, a wobec użytkownika lord_t żywimy oczekiwania, że o zrealizowanym przedsięwzięciu będziemy mogli przeczytać na naszej platformie blogowej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)