Konkurs z MSI. OC Challenge Ryzen 7 na płycie MSI X370 Gaming M7 ACK

Konkurs z MSI. OC Challenge Ryzen 7 na płycie MSI X370 Gaming M7 ACK
Krzysztof Fiedor

21.12.2017 18:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do redakcji trafiła płyta MSI pod procesory AMD Ryzen. W związku z tym przygotowaliśmy krótki materiał na temat płyty głównej MSI X370 Gaming M7 ACK i pewne wyzwanie, o którym jest też mowa w wideo. Zapraszamy do oglądania i komentowania i do konkursu, o którym przeczytacie poniżej.

Zanim przejdziemy do wyzwania, słów kilka na temat płyty głównej MSI. X370 Gaming M7 ACK to jeden z najmocniejszych modeli płyt po procesory Ryzen. Model ten pozycjonowany jest w segmencie entuzjastów gier, moddingu i szeroko pojętego podkręcania. Płyta posiada kilka wyróżniających ją cech, które są poszukiwane wśród najbardziej wymagających użytkowników. Dla entuzjastów podkręcania liczy się z pewnością wydajna sekcja zasilania. Ta w MSI bazuje na dławikach tytanowych, które mogą się pochwalić o 30% wyższą efektywnością energetyczną od tych najczęściej stosowanych. Do tego mniej się grzeją i mają ogromny wpływ na stabilność płyty podczas podkręcania.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Płyta została wyposażona też w kilka autorskich rozwiązań MSI. I tak dwa gniazda PCI Express x16 i gniazda pamięci RAM zostały wzmocnione za pomocą Steel Armor. Dyski wpięte w złącza M.2 chłodzone są przez Shield Forzr. Do tego ciekawostką jest zamontowany układ audio, którego tory lewy i prawy są na osobnych warstwach PCB, a całość jest odseparowana o pozostałej części płyty głównej. Chodzi o zminimalizowanie wpływu jakichkolwiek komponentów na generowanie dźwięku.

Oto lista komponentów, których użyjemy podczas wyzwania w podkręcaniu:[frame]Procesor AMD Ryzen 7 1700 3,0 GHz Płyta główna MSI X370 Gaming M7 ACK Pamięć GeiL EVO X 16GB 3200MHz DDR4 Dysk SSD Intel 600P NVMe M.2 256GB Zasilacz Chieftec GDP-750C 750W [/frame]

My zabieramy się za montaż, instalację oprogramowania i katowanie sprzętu. Was natomiast zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Poniżej szczegóły.

Konkurs OC Challenge MSI

Razem z firmą MSI przygotowaliśmy dla Was konkurs. Oto treść pytania:

[frame]Podajcie w komentarzu na stronie dobreprogramy jaki maksymalny, stabilny zegar uda się wykręcić na procesorze AMD Ryzen 7 1700 na płycie MSI X370 Gaming M7 ACK. Dwie trafne lub najbardziej zbliżone do osiągniętego wyniku odpowiedzi zostaną nagrodzone unikatowymi bluzami drużyny gamingowej FNATIC.[/frame]

Na odpowiedzi czekamy do 24.12.2017 do północy. W przypadku kiedy prawidłowych odpowiedzi pojawi się więcej niż dwie, liczyć się będzie czas odpowiedzi. Dwie pierwsze wygrywają! Konkurs jest przeznaczony dla zarejestrowanych użytkowników portalu dobreprogramy.

Obraz

A jaki finalnie wynik uda się uzyskać dowiecie się w kolejnym materiale, w którym omówimy cały proces podkręcania na płycie MSI X370 Gaming M7 ACK. Śledźcie naszą stronę tuż przed sylwestrem. Wtedy też ogłosimy zwycięzców.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (232)
Zobacz także