Konkurs z MSI. OC Challenge Ryzen 7 na płycie MSI X370 Gaming M7 ACK

Konkurs z MSI. OC Challenge Ryzen 7 na płycie MSI X370 Gaming M7 ACK
21.12.2017 18:42
Konkurs z MSI. OC Challenge Ryzen 7 na płycie MSI X370 Gaming M7 ACK

Do redakcji trafiła płyta MSI pod procesory AMD Ryzen. W związku z tym przygotowaliśmy krótki materiał na temat płyty głównej MSI X370 Gaming M7 ACK i pewne wyzwanie, o którym jest też mowa w wideo. Zapraszamy do oglądania i komentowania i do konkursu, o którym przeczytacie poniżej.

Zanim przejdziemy do wyzwania, słów kilka na temat płyty głównej MSI. X370 Gaming M7 ACK to jeden z najmocniejszych modeli płyt po procesory Ryzen. Model ten pozycjonowany jest w segmencie entuzjastów gier, moddingu i szeroko pojętego podkręcania. Płyta posiada kilka wyróżniających ją cech, które są poszukiwane wśród najbardziej wymagających użytkowników. Dla entuzjastów podkręcania liczy się z pewnością wydajna sekcja zasilania. Ta w MSI bazuje na dławikach tytanowych, które mogą się pochwalić o 30% wyższą efektywnością energetyczną od tych najczęściej stosowanych. Do tego mniej się grzeją i mają ogromny wpływ na stabilność płyty podczas podkręcania.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Płyta została wyposażona też w kilka autorskich rozwiązań MSI. I tak dwa gniazda PCI Express x16 i gniazda pamięci RAM zostały wzmocnione za pomocą Steel Armor. Dyski wpięte w złącza M.2 chłodzone są przez Shield Forzr. Do tego ciekawostką jest zamontowany układ audio, którego tory lewy i prawy są na osobnych warstwach PCB, a całość jest odseparowana o pozostałej części płyty głównej. Chodzi o zminimalizowanie wpływu jakichkolwiek komponentów na generowanie dźwięku.

Oto lista komponentów, których użyjemy podczas wyzwania w podkręcaniu:[frame]Procesor AMD Ryzen 7 1700 3,0 GHz Płyta główna MSI X370 Gaming M7 ACK Pamięć GeiL EVO X 16GB 3200MHz DDR4 Dysk SSD Intel 600P NVMe M.2 256GB Zasilacz Chieftec GDP-750C 750W [/frame]

My zabieramy się za montaż, instalację oprogramowania i katowanie sprzętu. Was natomiast zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Poniżej szczegóły.

Konkurs OC Challenge MSI

Razem z firmą MSI przygotowaliśmy dla Was konkurs. Oto treść pytania:

[frame]Podajcie w komentarzu na stronie dobreprogramy jaki maksymalny, stabilny zegar uda się wykręcić na procesorze AMD Ryzen 7 1700 na płycie MSI X370 Gaming M7 ACK. Dwie trafne lub najbardziej zbliżone do osiągniętego wyniku odpowiedzi zostaną nagrodzone unikatowymi bluzami drużyny gamingowej FNATIC.[/frame]

Na odpowiedzi czekamy do 24.12.2017 do północy. W przypadku kiedy prawidłowych odpowiedzi pojawi się więcej niż dwie, liczyć się będzie czas odpowiedzi. Dwie pierwsze wygrywają! Konkurs jest przeznaczony dla zarejestrowanych użytkowników portalu dobreprogramy.

350208148386834369

A jaki finalnie wynik uda się uzyskać dowiecie się w kolejnym materiale, w którym omówimy cały proces podkręcania na płycie MSI X370 Gaming M7 ACK. Śledźcie naszą stronę tuż przed sylwestrem. Wtedy też ogłosimy zwycięzców.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (232)