Konsola Xbox One oficjalnie pojawi się w Polsce dopiero we wrześniu

Premiera Xboksa One, 21 listopada 2013
Premiera Xboksa One, 21 listopada 2013
Karolina Kowasz

18.03.2014 15:26

Wieści, które tym razem dla was mamy, nie spodobają się miłośnikom Microsoftu i wszystkim graczom, którzy z niecierpliwością czekają na oficjalną dystrybucję Xboxa One w Polsce. Dopiero co dotarło do nas oficjalne oświadczenie z biura prasowego, dotyczące premiery konsoli.

Premiera Xboksa One, 21 listopada 2013
Premiera Xboksa One, 21 listopada 2013

Xbox Polska donosi, że najnowsza konsola Microsoftu będzie dostępna w naszym kraju dopiero we wrześniu tego roku. Chce się zapytać: dlaczego dopiero wtedy? Czemu po okresie wakacyjnym, w czasie, gdy dzieci idą do szkoły i żaden rodzic nie zdecyduje się na zakup konsoli? Jak już to zrobi to albo przed wakacjami (i tutaj pole do popisu ma PlayStation 4, którego sprzedaż na pewno wzrośnie w tym okresie) lub dopiero w okresie świątecznym. Tylko kto się na to zdecyduje, jeżeli wcześniej nie wytrzyma i zakupi PS4? Pytanie więc nie brzmi, czy Microsoft straci na swojej późnej premierze w Polsce (a także w takich krajach jak Dania, Finlandia czy Japonia), ale jak bardzo niskie będą jego zyski.

Póki co, nieznane są ceny zestawów z konsolą Xbox One, dokładna data premiery oraz dostępność usług w ramach Xbox Live. Według biura prasowego takie informacje zostaną podane pod koniec kwietnia.

Microsoft może się chwalić frazesami, że zaangażowanie i wsparcie ze strony fanów rośnie nieustannie, ale fakty są nieubłagane. Polscy gracze po raz kolejny są zmuszeni czekać wyjątkowo długo i raczej nie interesują ich statystyki, mówiące o tym, że ich zagraniczny koledzy spędzają średnio po pięć godzin dziennie przed nową konsolą. Oni chcieliby już grać, a na to przyjdzie im poczekać jeszcze kilka ładnych miesięcy. Chyba że jednak skusi ich PlayStation albo stary, dobry 360.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)