Kontrowersje wokół wydania Oracle Open Office 3.3

Kontrowersje wokół wydania Oracle Open Office 3.3

16.12.2010 13:37

Ukazała się stabilna wersja Oracle Open Office 3.3. Nie obyło się jednak bez kontrowersji. Pakiet OpenOffice.org, na którym bazuje wydanie, jest nadal w wersji RC.

Oracle ogłosił na swoich stronach wydanie wersji Open Office 3.3 w ramach Oracle Cloud Office. Pakiet dostępny jest w dwóch wydaniach - standardowym (164 zł) i rozszerzonym (296 zł). Szkopuł w tym, że na oficjalnych stronach OpenOffice.org pakiet oznaczony jest nadal jako wersja 3.2.1 RC 7. OpenOffice.org jest wydaniem, na którym bazują inne wersje, jak choćby Open Office (rozłączna nazwa to nie błąd) wydawany przez firmę Oracle. Członkowie społeczności rozwijającej pakiet są zaniepokojeni zaistniałą sytuacją.

Jeden z deweloperów pisze na swoim blogu nawet, że szykuje się kolejny rozłam. Wcześniej część osób związanych z OpenOffice.org odłączyła się od projektu, tworząc własny fork pakietu - LibreOffice. Pojawiły się też głosy, zdaniem których Oracle wydał wersję 3.3 swojego pakietu, ponieważ prace nad finalnym wydaniem OpenOffice.org 3.3 trwają zbyt długo. Pakiet jest obecnie w wersji RC7, a już trwają prace nad wydaniem RC8.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)