Konwersacja jako platforma: Microsoft zaprezentuje nowe boty #Build

Konwersacja jako platforma: Microsoft zaprezentuje nowe boty #Build

30.03.2016 15:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Konferencja BUILD Microsoftu rozpocznie się już za kilka godzin, ale przecieków dotyczących nowości, które zaprezentuje na niej Microsoft, nie brakuje już teraz. Według niektórych z nich, Microsoft planuje zaprezentować zespół botów, które mają ułatwiać korzystanie z programów i usług firmy za pomocą języka naturalnego.

Jak donosi Bloomberg, za kilka godzin zostanie zaprezentowanych kilka botów, które stanowią odpowiedź na coraz większe zainteresowanie użytkowników asystentami głosowymi. Może oczywiście chodzić o nowe możliwości Cortany, bezpośredniej konkurencji wobec Siri z iOS-a, ale nie tylko. Nowe boty mają między innymi ułatwiać korzystanie ze Skype’a, wszystko to w ramach nowości, jaką będzie „konwersacja jako platfroma”.

Według przecieków, jeden z botów ma być pomocny przy zamawianiu posiłków. Mowa o zintegrowaniu go z oprogramowaniem sieci pizzeri Domino (skądinąd otwartej na innowacje) i pozwolić na zamówienie pizzy przez Skype’a. Wszystko to za pomocą języka naturalnego, w ramach rozmowy. Nie jest natomiast jasne czy chodzi jedynie o czat, czy też bot będzie także wykorzystywał syntezatory mowy i analizował mowę.

Obraz

Swoistą zapowiedź miała stanowić opisywana przez nas Tay – bot naśladujący nastolatkę, który po niecałej dobie został nauczony przez twitterową społeczność rasizmu i nienawiści do sporej części populacji. Dziś rano Tay na moment odżyła, jednak jej losowe odpowiedzi sugerowały poważne problemy w działaniu algorytmu. Trudno stwierdzić, aby miało to stanowić dobry zwiastun przed rzekomą prezentacją nowej platformy.

Niewykluczone zatem, że opublikowane rewelacje pochodzą z czasu sprzed sporej wpadki Microsoftu, jaką była Tay, czy raczej wpływ na nią wywarty przez internautów. Aktualnie jej profil jest prywatny. Niewykluczone, że zarówno wcześniejsze antysemickie deklaracje, jak i dzisiejsze poranne problemy techniczne (powtarzające się odpowiedzi), opóźnią premierę nowych botów. Przekonamy się o tym już za kilka godzin.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)