Konwersacja jako platforma: Microsoft zaprezentuje nowe boty #Build

Konwersacja jako platforma: Microsoft zaprezentuje nowe boty #Build30.03.2016 15:24
Konwersacja jako platforma: Microsoft zaprezentuje nowe boty #Build

Konferencja BUILD Microsoftu rozpocznie się już za kilka godzin, ale przecieków dotyczących nowości, które zaprezentuje na niej Microsoft, nie brakuje już teraz. Według niektórych z nich, Microsoft planuje zaprezentować zespół botów, które mają ułatwiać korzystanie z programów i usług firmy za pomocą języka naturalnego.

Jak donosi Bloomberg, za kilka godzin zostanie zaprezentowanych kilka botów, które stanowią odpowiedź na coraz większe zainteresowanie użytkowników asystentami głosowymi. Może oczywiście chodzić o nowe możliwości Cortany, bezpośredniej konkurencji wobec Siri z iOS-a, ale nie tylko. Nowe boty mają między innymi ułatwiać korzystanie ze Skype’a, wszystko to w ramach nowości, jaką będzie „konwersacja jako platfroma”.

Według przecieków, jeden z botów ma być pomocny przy zamawianiu posiłków. Mowa o zintegrowaniu go z oprogramowaniem sieci pizzeri Domino (skądinąd otwartej na innowacje) i pozwolić na zamówienie pizzy przez Skype’a. Wszystko to za pomocą języka naturalnego, w ramach rozmowy. Nie jest natomiast jasne czy chodzi jedynie o czat, czy też bot będzie także wykorzystywał syntezatory mowy i analizował mowę.

350174998889326529

Swoistą zapowiedź miała stanowić opisywana przez nas Tay – bot naśladujący nastolatkę, który po niecałej dobie został nauczony przez twitterową społeczność rasizmu i nienawiści do sporej części populacji. Dziś rano Tay na moment odżyła, jednak jej losowe odpowiedzi sugerowały poważne problemy w działaniu algorytmu. Trudno stwierdzić, aby miało to stanowić dobry zwiastun przed rzekomą prezentacją nowej platformy.

Niewykluczone zatem, że opublikowane rewelacje pochodzą z czasu sprzed sporej wpadki Microsoftu, jaką była Tay, czy raczej wpływ na nią wywarty przez internautów. Aktualnie jej profil jest prywatny. Niewykluczone, że zarówno wcześniejsze antysemickie deklaracje, jak i dzisiejsze poranne problemy techniczne (powtarzające się odpowiedzi), opóźnią premierę nowych botów. Przekonamy się o tym już za kilka godzin.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)