Koronawirus szaleje w Chinach, a sami Chińczycy oszaleli na punkcie gry o epidemii

Koronawirus szaleje w Chinach, a sami Chińczycy oszaleli na punkcie gry o epidemii
Karolina Modzelewska

23.01.2020 14:16, aktual.: 27.01.2020 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koronawirus stanowi poważne zagrożenie epidemiologiczne w Chinach. Dotarł też do Korei Południowej, Japonii, Tajlandii, Hongkongu i USA. Rozprzestrzenia się bardzo szybko... podobnie jak i gra, która pozwala Chińczykom przeprowadzać symulację epidemii.

Plague Inc., bo tak nazywa się rzeczona gra, znalazła się na samym szczycie listy najczęściej pobieranych aplikacji na urządzenia z systemem iOS.

Podczas gdy w Wuhan szaleje koronawirus i występują coraz to nowsze zarażenia, a władze dwoją się i troją, aby temu zapobiec, pozostałe regiony znalazły sobie zabawę. Plague Inc. daje możliwość wyboru konkretnego patogenu i opracowania najlepszego sposobu, aby zarazić nim jak największą liczbę osób. Grający muszą wyeliminować całą populacje, tworząc mutację wirusa i poszukując nowych dróg jego rozprzestrzeniania się.

Dane zgromadzone przez firmę analityczną SensorTower sugerują, że 21 stycznia 2020 roku gra Plague Inc. znalazła się na pierwszym miejscu najchętniej pobieranych aplikacji na urządzenia z systemem iOS.

Poza Chinami Plague Inc. utrzymuje się na pierwszym miejscu w kategorii najpopularniejsze płatne gry Apple Store. Cena aplikacji to 2,99 zł.

Popularność gry o epidemii może być pretekstem dla cyberprzestępców do wysyłania użytkownikom fałszywych sms-ów. Nie daj się zaskoczyć i chroń swoje urządzenie antywirusem.

Plague Inc. to dzieło Ndemic Creations. Gra powstała w maju 2012 roku, ale swój renesans przeżywa teraz. Jej twórcy inspirowali się grą flashową Pandemic II. Można ją pobrać zarówno na iOSa, jak i Androida.

Jest epidemia, jest popularność

To nie pierwszy raz, gdy epidemia w prawdziwym świecie przełożyła się na popularność Plague Inc. Liczba pobrań gry znacząco wzrosła w czasie epidemii wirusa Ebola w Afryce Zachodniej, który według amerykańskich Centrów Kontroli i Prewencji Chorób spowodowało ponad 11 tys. zgonów. Być może rosnące zainteresowanie grą wynika z chęci pozyskania wiedzy na temat wirusów i sposobów ich rozprzestrzeniania się? To by tłumaczyło fenomen.

Gra Plague Inc. dostępna jest do pobrania w wersji na Androida z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)