Koronawirus w Polsce. Ta mapa pozwala śledzić, jak rozwija się epidemia w naszym kraju

Koronawirus w Polsce. Ta mapa pozwala śledzić, jak rozwija się epidemia w naszym kraju

Koronawirus w Polsce. Ta mapa pozwala śledzić, jak rozwija się epidemia w naszym kraju
16.03.2020 14:18, aktualizacja: 16.03.2020 19:52

Mapa opracowana przez naukowców z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa pozwala śledzić przypadki zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na całym świecie. Kolejne tego typu narzędzie udostępniły również Microsoft oraz Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Żadne z nich nie pozwala jednak ze szczegółami śledzić aktualnej sytuacji w Polsce.

Śledzenie rozwoju epidemii w naszym kraju jednak jest możliwe dzięki mapie udostępnionej na stronie pokazwirusa.pl. Strona zbiera najnowsze informacje oraz nanosi potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z Wuhan na mapę Polski. Dzięki temu możemy na bieżąco sprawdzać, w których miastach doszło do nowych przypadków zakażenia.

[img=mapa_polski_koronawirus]

Poza tym mapa zaciąga najnowsze wiadomości na temat rozprzestrzeniania się choroby z serwisów informacyjnych. Na bieżąco możemy również śledzić liczbę osób, którym udało się zwalczyć COVID-19, osób poddanych kwarantannie czy hospitalizowanych. Mapa jest dodatkowo ciekawa również ze względu na fakt, że pozwala prześledzić rozwój epidemii w Polsce od pierwszego przypadku potwierdzonego w Zielonej Górze.

[img=koronawrius_mapa_polski1]

Mimo że mapa jest aktualizowana raz dziennie, to dane i tak zdają się być bardziej aktualne niż na tej, którą publikuje WHO. Przypominamy, że w momencie pisania tego artykułu w Polsce odnotowano 150 przypadków zakażenia SARS-CoV-2, w tym trzy śmiertelne. Na całym świecie zachorowało już prawie 170 tys. osób, a liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 6,5 tys.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (167)