Korzystasz z Netflixa w kilka osób? Lada chwila się to skończy

Strona głównaKorzystasz z Netflixa w kilka osób? Lada chwila się to skończy
23.07.2021 15:29
Netflix sprawdza współdzielenie kont
Netflix sprawdza współdzielenie kont
Źródło zdjęć: © Anadolu Agency via Getty Images | Anadolu Agency

Netflix nie kończy na ostrzeżeniach i wiele wskazuje na to, że współdzielenie kont w Polsce zostanie drastycznie ukrócone.

bECAIjNh

Sprawa nie jest nowa (sięga 2019 r.), ale zaczyna nabierać rumieńców. Jeszcze w czerwcu ostrzegaliśmy przed kolejnymi testami, jakie Netflix przeprowadza w celu zmniejszenia liczby kont współdzielonych.

Dziś okazuje się, że prace cały czas trwają i docierają do nas kolejne informacje w tej sprawie. Nasi czytelnicy coraz częściej piszą o pojawiającej się planszy z prośbą o weryfikacje czy dany użytkownik faktycznie ma prawo do jego współdzielenia.

Netflix potwierdza: na platformie pojawi się nowa usługa. I to za darmo
Netflix potwierdza: na platformie pojawi się nowa usługa. I to za darmo
bECAIjNj

Przypominamy, że regulamin Netfliksa pozwala na współdzielenie konta w ramach jednego gospodarstwa domowego. Dodatkowo odpowiednie pakiety umożliwiają korzystanie z serwisu na kilku urządzeniach jednocześnie.

Nie ma w zachowaniu giganta nic dziwnego. Ostatnie raporty pokazują, że Netflix traci widzów. W Polsce mówimy o spadku rzędu 433 tysięcy osób. Globalnie przyrost abonentów jest najniższy od ośmiu lat. Netflix nadal może liczyć na 209 mln widzów z całego świata, ale cały czas ma chrapkę na więcej. Stąd próby weryfikacji multikont i namawianie na założenie nowych profili.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bECAIjOf