Korzystasz z WhatsAppa lub Signala? Ziobro twierdzi, że ma dostęp do twoich wiadomości

Korzystasz z WhatsAppa lub Signala? Ziobro twierdzi, że ma dostęp do twoich wiadomości
Źródło zdjęć: © Piotr Molecki/East News
Karolina Kowasz

07.07.2021 10:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Korzystanie z bezpiecznych komunikatorów, takich jak WhatsApp czy Signal nie musi świadczyć o bezwzględnej prywatności. Wygląda na to, że polskie służby mogą stosować bardzo niepokojące sztuczki, aby zdobyć dostęp do konwersacji Polaków.

Informacja ta pochodzi z wywiadu przeprowadzonego z Ministerem Sprawiedliwości, Zbigniewem Ziobro. W trakcie programu Gość Wiadomości nadawanego na kanale TVP Info przyznał, że polskie służby wiedzą jak przechwytywać rozmowy z komunikatorów WhatsApp oraz Signal. Oczywiście nie oznacza to, że każdy z nas jest zagrożony. Zwracamy jednak uwagę na to, że sama instalacja bezpiecznego komunikatora nie oznacza pełnego zabezpieczenia.

Są inne, nieujawnione przez nas materiały operacyjne, w tym treść rozmów z komunikatorów - WhatsApp i Signal - co do których panowie byli przekonani, że są dla polskich służb nieuchwytne, niedostępne dla polskiej prokuratury. Mylili się i to są bardzo ciekawe rozmowy, które w przyszłości ujawnimy.

Zbigniew ZiobroMinister Sprawiedliwości

Jeżeli Minister Sprawiedliwości mówi prawdę to nie jest to dobra wiadomość dla osób korzystających z tych popularnych komunikatorów. Co więcej, zapowiada on publikację wybranych rozmów w przyszłości. Wszystko to padło w kontekście sprawy Sławomira Nowaka, który miał kierować zorganizowaną grupą przestępczą.

Wygląda jednak na to, że abstrahując od Nowaka, także zwykli użytkownicy powinni obawiać się o bezpieczeństwo swoich wiadomości. Całą wypowiedź Zbigniewa Ziobro można zobaczyć na Twitterze na którym TVP Info podzieliło się fragmentem nagrania ze swojego programu:

Informacja ta powinna być kolejnym ostrzeżeniem dla wszystkich, którzy sądzą, że są anonimowi w sieci. Nawet komunikatory, które korzystają z szyfrowania, nie muszą być w pełni bezpieczne, na co wskazuje wypowiedź Ministra Sprawiedliwości. Wszystko, co zostanie napisane oraz wysłane przy użyciu WhatsAppa i Signala, może zostać przechwycone, jeżeli sam smartfon nie będzie odpowiednio zabezpieczony, albo raczej, zostanie zainfekowany.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (568)