Kto chce kupić ICQ?

Kto chce kupić ICQ?14.12.2009 14:42

Coraz więcej plotek pojawia się o możliwym przejęciu sieci komunikatora ICQ - przez kogo, tego jeszcze nie wiadomo. Wiadomo co najmniej o kilku pretendentach.

ICQ to jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie, a zwłaszcza w Europie - łącznie ma 33 miliony użytkowników. Został wydany w 1996 roku przez firmę Mirabilis, dzisiaj jest własnością koncernu AOL. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce ma się to zmienić. Jak informuje TechCrunch, trwają rozmowy na temat sprzedaży ICQ. Głównym zainteresowanym jest Google, który być może liczy na ekspansję na rosyjskim rynku - w Rosji ICQ jest bowiem najpopularniejszym komunikatorem, ma ponad 8 milionów użytkowników. Możliwe jednak, że to nie Google będzie nowym właścicielem ICQ. Swoje zainteresowanie zgłosił ostatni także rosyjski fundusz DST, ten sam, który posiada udziały między innymi w Facebooku i większość udziałów w polskiej Naszej-Klasie.

Szczegóły rozmów nie są oczywiście znane, ale szacuje się, że ICQ może zostać sprzedane za 200-250 milionów dolarów. Przed Google i DST przejęciem zainteresowane byli także Naspers i Skype, ale firmy te wycofały się ze swoich planów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)