Kto korzysta ze smartfonów

Kto korzysta ze smartfonów

26.02.2010 11:35, aktualizacja: 26.02.2010 11:57

AdMob, firma zajmująca się badaniem rynku internetowego, opublikowała ciekawe informacje na temat osób ściągających aplikacje na smartfonów. Dowiedzieliśmy się także, że z zaawansowanych telefonów częściej korzystają mężczyźni niż kobiety.

AdMob zamieścił raport na temat użytkowników ściągających programy dla swoich smartfonów. Badania dotyczyły miesięcznego korzystania z płatnych aplikacji dostępnych w sklepach dla telefonów z systemem iPhone OS, Android i WebOS. Okazuje się, że najczęściej aplikacje ściągają użytkownicy iPhone’ów. W ciągu miesiąca aż 50% spośród nich ściąga przynajmniej jedną płatną aplikację. Na drugim miejscu znajduje się iPod touch (35%), a tuż za nim Android (ok. 25%). Ostatnie miejsce w rankingu AdMob zajmują osoby korzystające z telefonów z WebOS - ok. 20%.

AdMob ujawnił także podział na płeć osób, które korzystają z systemów operacyjnych w smartphone’ach. Według badań najbardziej „męskim” oprogramowaniem jest Android (73% mężczyzn i 27% kobiet). Równie popularny wśród panów jest WebOS (58% mężczyzn i 42% kobiet) i iPhone OS (57% - 43%). Nawet iPoda touch częściej używają przedstawiciele płci brzydkiej (54% mężczyzn i 46% kobiet).

Z pełnym raportem AdMob można zapoznać się (w języku angielskim) na stronach firmy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)