Kto lubi szefa Microsoftu?

07.10.2010 12:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedynie połowa pracowników Microsoftu lubi swojego szefa - Steve’a Ballmera. Inni winią go za problemy z Windowsem Vistą czy słabą konkurencję z takimi firmami jak Google i Apple.

Raport na temat pracowników Microsoftu zamieścił CNNMoney. Według serwisu Ballmer wzbudza duże kontrowersje wśród swoich pracowników. Spośród nich jedynie około 51% aprobuje dotychczasowe działania szefa Microsoftu. Podobnie zdanie na temat firmy mają również analitycy. W ostatnim rankingu magazynu Fortune na 100 najlepszych korporacji, dla których warto pracować Microsoft znalazł się na 51 miejscu. Od czasu objęcia kierownictwa w 2000 roku Ballmerowi nie udało się odbudować pozycji firmy na giełdzie. Szef Microsoftu był krytykowany za niepowodzenia Visty, nieudany projekt z telefonami Kin czy przegapienie rozwoju rynku smartfonów.

Ballmer w ostatnich miesiącach próbuje odbudować pozycję swojej firmy. Niedługo premierę będzie mieć system Windows Phone 7, pojawiają się też kolejne informacje na temat tabletów Microsoftu. Pozycja szefa firmy jest nadal mocna, zwłaszcza po wprowadzeniu Windowsa 7, który okazał się najszybciej sprzedającym systemem w historii Microsoftu. Jednak jak podał w zeszłym tygodniu Reuters, szef Microsoftu nie otrzyma maksymalnego bonusu do wynagrodzenia za miniony rok ze względu na niepowodzenia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)