Która przeglądarka najszybsza w codziennej pracy?

Która przeglądarka najszybsza w codziennej pracy?

09.08.2011 12:53, aktualizacja: 09.08.2011 13:29

Nie, nie będziemy informować o kolejnych „suchych” badaniach prezentujących wydajność poszczególnych przeglądarek. Zamiast tego proponujemy statystyki, jak programy do przeglądania internetu sprawdzają się w pracy.

Oddział firmy Compuware opublikował interesujący raport na temat tego, która z przeglądarek działa najszybciej w rzeczywistości, czyli podczas pracy zwykłego użytkownika. W trakcie trwających miesiąc badań zebrano dane dotyczące 1,86 mld połączeń z ponad 200 stronami w Internecie. Według statystyk zwycięzcą, to znaczy najszybszą przeglądarką, okazał się Chrome 12 z średnim czasem wczytywania strony 3,433 sekundy. Program firmy Google przegrał jednak z Firefoksem 5 jeżeli chodzi o widzialny czas renderowania, to znaczy czas, który potrzebny jest do wizualnego wyświetlenia danej witryny.

Najgorzej w badaniach wypadły przeglądarki Internet Explorer 7 (6,006 sekundy) i Safari 4 (6,149 sekundy). Nie trzeba się jednak dziwić takim wynikom, obie przeglądarki są już mocno przestarzałe. Należy natomiast zaznaczyć, że testy prowadzone były nie w warunkach laboratoryjnych, ale - na ile to możliwe - podczas codziennego korzystania z przeglądarek. Z jednej strony otrzymujemy więc interesujące informacje na temat realnej pracy programów, z drugiej natomiast należy wziąć pod uwagę, że nie są to bardzo dokładne dane. Użytkownicy przeglądarek z pewnością będą mogli podzielić się własnymi opiniami na temat działania programów w ich komputerach. Więcej danych na ten temat zostanie zamieszczonych przez Compuware w najbliższym czasie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)