Kultowy Snake z komórek Nokii powraca w 4K na Xbox One X

Kultowy Snake z komórek Nokii powraca w 4K na Xbox One X
05.02.2020 11:37
Classic Snake Adventures, fot. Crazysoft
Classic Snake Adventures, fot. Crazysoft

Jest chyba niewiele osób, które dorastały w latach 90. i nie miały styczności z fenomenem gry Snake, która była hitem na telefonach Nokia. Co prawda koncept rozgrywki Snake'a sięgał jeszcze lat 70., ale to właśnie telefony fińskiej firmy spopularyzowały ten rodzaj gry.

Swoją drogą, w polskiej grze Blair Witch z 2019 roku Snake pojawił się jako tzw. easter egg – mogliśmy w niego pograć na komórce głównego bohatera.

Kraina lodowa w Classic Snake Adventures, fot. Crazysoft
Kraina lodowa w Classic Snake Adventures, fot. Crazysoft

Teraz kultowy tytuł powraca na Xbox One i to nie w byle jakim stylu, bo z grafiką w rozdzielczości 4K Ultra HD (na Xbox One X). Gra, zatytułowana Classic Snake Adventures, łączy ze sobą tła w 2D wraz z trójwymiarowym wężem.

Tytuł nie jest zwykłą kalką gier z Nokii – wprowadza on kilka zmian. Na przykład na planszach napotkamy czasem dopalacze, które przyspieszą prędkość poruszania się węża, a z kolei napoje gazowane sprawią, że się skurczy. Ponadto na swojej drodze napotkamy łącznie dwudziestu bossów.

Jeden z bossów w Classic Snake Adventures, fot. Crazysoft
Jeden z bossów w Classic Snake Adventures, fot. Crazysoft

W Classic Snake Adventures znajdziemy łącznie 100 poziomów podzielonych na pięć światów, a gra oferuje łącznie czternaście osiągnięć. Nasze wyniki przekazywane są online, tak abyśmy mogli porównać je z innymi graczami w formie drabinki społecznościowej

Gra jest już dostępna, a jej wersja na Xbox One kosztuje 41,49 zł. Wcześniej tytuł ten ukazał się na PlayStation 4, PC oraz Switchu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)