Kup film w iTunes lub legalnie pobierz z BitTorrent

Kup film w iTunes lub legalnie pobierz z BitTorrent

03.10.2011 16:31

Na nietypowy pomysł promocji filmu dokumentalnego PressPausePlay wpadli jego twórcy. Obraz można kupić w e-sklepach iTunes Store i Amazon, albo też legalnie pobrać za pośrednictwem sieci BitTorrent. Za darmo.

PressPausePlay to szwedzki dokument omawiający współczesną kulturę cyfrową, a także rozwój demokracji dzięki Internetowi. Po raz pierwszy zaprezentowany został podczas konferencji SXSW 2011 w połowie marca tego roku, a od tego czasu zdobył szereg nagród i wyróżnień. Jednak twórcom filmu nie zależy jedynie na trafieniu do krytyków — chcieliby również zainteresować swoim dziełem szerokie rzesze odbiorców nie zajmujących się oglądaniem filmów zawodowo. Dlatego też dokument trafił do e-sklepów takich jak iTunes czy Amazon. Można go kupić za około 15 dolarów. To jednak nie wszystko. PressPausePlay dostępny jest również w dwóch wersjach — standardowej i interaktywnej — bezpłatnie w sieci BitTorrent.

Linki do plików zostały umieszczone na stronach twórców dokumentu, tam też możemy zapoznać się z krótkim opisem obrazu czy obejrzeć jego zwiastuny. Podczas gdy wydanie standardowe pobierzemy za pomocą klienta BitTorrent, wersja interaktywna wymaga zainstalowanego środowiska Adobe AIR. Sposób na promocję filmu jest godny uwagi, przy czym warto zauważyć, że to nie pierwszy tego typu pomysł. W marcu informowaliśmy o podobnym projekcie studia Paramount Pictures. Wytwórnia wpadła na pomysł promowania horroru The Tunnel w sieci BitTorrent równolegle z wydaniem filmu na DVD. Ciekawe, czy taki model legalnego rozpowszechniania ma szansę na upowszechnienie?

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)