Kup tuner i strumieniuj polską telewizję z Xboksa One do urządzeń przenośnych i PC

Kup tuner i strumieniuj polską telewizję z Xboksa One do urządzeń przenośnych i PC

Kup tuner i strumieniuj polską telewizję z Xboksa One do urządzeń przenośnych i PC
26.06.2015 12:12

Konsola Xbox One od momentu wprowadzenia jej do sklepów reklamowana była nie tylko jako urządzenie czysto do gier, ale również sprzęt multimedialny, oferujący opcję oglądania telewizji. Niestety w naszym kraju nie za bardzo z przydatnej funkcjonalności mogliśmy skorzystać, ale to zmieni się już w sierpniu. Wtedy w polskich sklepach z elektroniką pojawi się wreszcie specjalny tuner TV. Dodatek wyceniono na 119 złotych.

350138277455685569

Akcesorium wpina się z jednej strony pod wolny port USB konsoli, a z drugiej należy podłączyć antenę. W ten sposób możliwe będzie przepuszczenie sygnału telewizyjnego przez Xboksa One, dzięki czemu bez wyłączania sprzętu odpoczniemy na chwilę od gier, robiąc przerwę na kolejny odcinek ulubionego serialu na niekodowanym kanale. Gracz cały czas pozostaje przy tym zalogowany, mogąc rozmawiać z kolegami z listy, odbierać od nich wiadomości, a także zaproszenia do zabawy. Aplikację TV da się również zwyczajnie zminimalizować czy nawet przypiąć sobie z boku ekranu. Mecz na bieżąco i przechodzenie Halo 5: Guardians równocześnie? Będzie to teraz możliwe.

Tuner nie jest przesadnie trudny w obsłudze. Po podłączeniu należy tylko wyszukać dostępne kanały i wszystko. Obsługuje standardy DVB-T, DVB-T2 oraz DVB-C, czyli kablówkę. Jeżeli pozwolimy konsoli, część wolnego miejsca na dysku twardym poświęci na rejestrowanie programów, tym samym umożliwiając użytkownikowi zatrzymanie oglądania i późniejsze wznowienie czy cofnięcie kawałka filmu. Domyślnie Xbox One zapisuje sobie ostatnie 30 minut i w tym zakresie da się dowolnie przewijać.

Xbox One | Digital TV Tuner [PEGI 3]

Przewodnik OneGuide, odpowiadający za obsługę TV, wyświetli dostępne kanały i umożliwi stworzenie listy ulubionych użytkownika. Ta funkcjonalność dostępna będzie również z poziomu urządzenia przenośnego z zainstalowaną aplikacją do obsługi technologii SmartGlass. Tu ponadto pojawia się także świetna opcja strumieniowania telewizji bezprzewodowo na nie właśnie lub do komputera z Windows 10 na pokładzie. Co ważne, jeden członek rodziny może sobie spokojnie grać i nie przeszkadza drugiemu w oglądaniu telewizji na tablecie. Funkcje się nie gryzą, działając w tym samym czasie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)