Kurierowi InPost i DPD zapłacimy wkrótce kartą

Strona głównaKurierowi InPost i DPD zapłacimy wkrótce kartą
24.08.2016 12:54
Kurierowi InPost i DPD zapłacimy wkrótce kartą

Polacy uwielbiają płacić kartą, co szczególnie potwierdza skala i szybkość popularyzacji transakcji zbliżeniowych. Jak jednak pisaliśmy wcześniej, nad Wisłą stosunkowo rzadkie jest płacenie kartą za zakupy w Sieci, zaskakująco duże jest zaś zamiłowanie do płacenia za nie przy odbiorze. Nawet jeśli wiąże się to z dodatkowymi opłatami.

Wkrótce jednak wilk będzie syty i owca cała. Według niepotwierdzonych dotąd informacji Cashless.pl, firmy DPD i InPost są w końcowej fazie prac nad umożliwieniem swoim klientom płacenia przy odbiorze kartą płatniczą. Firmy kurierskie będą najpewniej podpisywały umowy jednostronne ze sklepami internetowymi, co, biorąc pod uwagę ogromne dysproporcje liczbowe, będzie stanowiło ogromne wyzwanie.

350187619734546369

Trzeba przyznać, że kwestia płatności bezgotówkowych to swoisty fenomen, w którym zdrowy rozsądek zanika na rzecz przyzwyczajeń konsumentów i kultury pieniądza. Cały proces ekwipowania kurierów w terminale i zawierania umów ze w sklepami, a zatem spore inwestycje, można by przecież całkowicie... pominąć. Wystarczyłoby, aby Polacy chętniej płacili (najczęściej tymi samymi!) kartami w Sieci. Ponadto w terminale płatnicze wyposażone są paczkomaty.Problemów jest zresztą znacznie więcej – jeżeli to kurier będzie akceptował płatność za towar zakupiony w Internecie, to formalnie właśnie DPD lub InPost powinny rozpatrywać ewentualne reklamacje i wypłacać zwroty. Obie firmy na razie nie udzieliły komentarza w tej sprawie, jednak płatność przy odbiorze kartą będziemy najpewniej mogli realizować jeszcze w tym roku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)