Kwartalne przychody Adobe przekroczyły miliard dolarów

Kwartalne przychody Adobe przekroczyły miliard dolarów

21.12.2010 13:04

W czwartym kwartale roku obrachunkowego firmie Adobe udało się uzyskać wyjątkowo dobry przychód - ponad 1 mld dolarów, po raz pierwszy w historii firmy.

Spór o Flasha z firmą Apple najwyraźniej nie wpłynął negatywnie na działanie Adobe. Przychód firmy wzrósł w minionym kwartale o 33% w porównaniu z analogicznym okresem rok temu. Już trzeci kwartał sugerował, że Adobe przekroczy 1 mld dolarów przychodów. Wówczas wyniosły one 990 mln. Zysk netto wyniósł natomiast 268,9 mln dolarów (według zasad GAAP). Rekordowy w historii firmy okazał się również cały 2010 rok. Adobe zanotował przychody rzędu 3,8 mld dolarów, co stanowi wzrost o 29% w ciągu roku.

Adobe ma nadzieję, że w pierwszym kwartale przyszłego roku uda się osiągnąć taki sam wynik finansowy. Firma w tym roku weszła na rynek smartfonów, wprowadzając Flasha do systemu Android. Inne wprowadzone produkty to na przykład pakiet Creative Suite 5 czy program Lightroom 3 przeznaczony do obróbki zdjęć. Firmie nie zaszkodziły najwyraźniej wiadomości o licznych lukach w udostępnianych programach, a także o tym, że są one jednym z najczęściej wybieranych celów przez cyberprzestępców.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)