Kwietniowa aktualizacja Windows 10: nowości w panelu ustawień systemu

Kwietniowa aktualizacja Windows 10: nowości w panelu ustawień systemu

27.04.2018 15:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Windows 10 ustawienia systemu rozbite są dwa oddzielne miejsca – Panel Sterowania i nowy panel Ustawienia. Wprowadza to niepotrzebne zamieszanie, więc Microsoft z każdą kolejną dużą aktualizacją przenosi coraz więcej opcji z Panelu Sterowania do nowych ustawień. Wraz z April Update nowe ustawienia ponownie zostały usprawnione.

Zmieniony został wygląd strony głównej. Ikony są nieznacznie zmniejszone, a tytuły wraz z opisami przeniesione są na prawą stronę.

Obraz

Po wejściu do poszczególnych sekcji, widoczny jest nowy język wzornictwa Fluent Design. Wyraźniejszy stał się ponadto efekt podświetlenia elementów list Reveal.

Obraz

W ustawieniach ekranu pojawiła się nowa opcja Zaawansowane ustawienia wyświetlania, która w jednym miejscu gromadzi wszystkie dane dotyczące używanego ekranu.

Obraz

Natomiast w Zaawansowanych ustawieniach skalowania znajdziemy nową funkcję, która pozwala systemowi Windows na automatyczne naprawianie niepoprawnie wyświetlanego rozmytego interfejsu aplikacji.

Obraz

Sekcja Ekran zawiera teraz nową opcję ustawień grafiki, która umożliwia ręczne przydzielanie każdej aplikacji wybranego układu graficznego. W ustawieniach można teraz zarządzać wydajnością grafiki w aplikacjach klasycznych i uniwersalnych, wybierając jedną z trzech dostępnych konfiguracji – domyślne ustawienia, oszczędzanie energii i maksymalna wydajność.

Obraz

W sekcji System pojawiła się nowa strona Dźwięk, która wprowadza podstawowe ustawienia dźwięku do nowego panelu ustawień. Umożliwia ona kontrolowanie głośności systemu i mikrofonu. Zdecydować można również o aktualnie używanym urządzeniu wyjściowym i urządzeniu wejściowym oraz użyć narzędzia do rozwiązywania problemów.

Obraz

W sekcji Pamięć w Czujnik pamięci pojawiła się opcja Zwolnij miejsce teraz, która pozwala przejść do strony zarządzania plikami tymczasowymi. Z tego poziomu można usunąć wybrane pliki tymczasowe pozostawione po aktualizacjach system, raportach błędów Windows, danych z Windows Defendera i wiele innych.

Obraz

Niewielkie zmiany dotknęły strony Obsługa wielu zadań, na której pojawiła się możliwość aktywowania funkcji Oś czasu.

Obraz

Na stronie Informacje można wybrać i skopiować nazwę komputera do schowka oraz pojawiła się możliwość szybkiego przejścia do informacji o systemie. W ustawieniach Skupienie zgromadzone zostały opcje, które umożliwiają wygodne zarządzanie powiadomieniami, w tym opcje ich wyłączenie w określonych godzinach.

Obraz

Ponadto wprowadzono nową stronę z ustawieniami czcionek – dostępna z poziomu sekcji Personalizacja.

Obraz

Niewielkie zmiany znajdziemy jeszcze w ustawieniach paska zadań, sekcji Czas i język, Ułatwienia dostępu czy Aplikacje. W tej ostatniej wprowadzono nową stronę Autostart pozwalającą kontrolować, które aplikacje mają być uruchamiane podczas startu systemu.

Obraz

Aktualizacja to także mniejsze usprawnienia i niewielkie nowości w pozostałych elementach panelu Ustawienia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)