Kwietniowa aktualizacja Windowsa 10 to nie tylko nowości, część funkcji usunięto

Kwietniowa aktualizacja Windowsa 10 to nie tylko nowości, część funkcji usunięto

Kwietniowa aktualizacja Windowsa 10 to nie tylko nowości, część funkcji usunięto
Oskar Ziomek
02.05.2018 16:52, aktualizacja: 04.05.2018 08:54

Aktualizacje funkcji systemu Windows 10 mogą kojarzyć się na wiele sposobów. Jedni cieszą się, że system operacyjny po raz kolejny ulepszono, inni natomiast obawiają się kolejnych problemów podczas instalacji aktualizacji. Nie ulega jednak wątpliwości, iż aktualizacja dla większości użytkowników to jednak ulepszanie i dodawanie do systemu nowych możliwości.

W rzeczywistości jest z tym jednak różnie, a dobrym tego przykładem może być udostępniona już użytkownikom kwietniowa aktualizacja Windowsa 10. Na stronach Microsoftu znaeźć można listę funkcji, które wraz z tą kompilacją zostały z Windowsa usunięte. Równolegle prezentowana jest lista tych, które nie będą już dalej rozwijane.

Wśród usuniętych funkcji znalazła się między innymi usługa Groove Music Pass (od teraz do strumieniowania muzyki zaleca się korzystać ze Spotify), funkcjonalność Grupy Domowej (choć wciąż możliwe jest udostępnianie plików i drukarek) oraz opcja łączenia z otwartymi punktami dostępowymi Wi-Fi. Ponadto z systemu usunięto przeglądarkę plików XPS – nadal można z niej skorzystać, ale konieczne będzie uprzednie ręcznie samodzielne jej pobranie.

Przeglądarka plików XPS wśród opcjonalnych funkcji Windowsa 10 (1803).
Przeglądarka plików XPS wśród opcjonalnych funkcji Windowsa 10 (1803).

Microsoft kończy natomiast między innymi rozwój funkcji w ramach Phone Companion (te zduplikowane są już w ustawieniach telefonu, które w systemie pojawiły się wraz z kompilacją 1709), rezygnuje z rozwoju Kontaktów dostępnych z poziomu Eksploratora plików oraz usuwa Windows Help Viewer, stawiając teraz wyłącznie na pomoc udzielaną w trybie online. Ponadto z systemu zniknęła już także możliwość pobierania pakietów symboli dla Office'a w formie plików MSI. O wszystkich zmianach przeczytać można na stronie Microsoftu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (208)