Lajki zamiast opłat abonamentowych? Umożliwi to rosyjski operator Atlas

Lajki zamiast opłat abonamentowych? Umożliwi to rosyjski operator Atlas

Lajki zamiast opłat abonamentowych? Umożliwi to rosyjski operator Atlas
31.05.2016 14:17

W miarę jak coraz większa liczba usług komunikacyjnych jest realizowana za pomocą Wi-Fi i transmisji danych, a nie sieci komórkowej, możemy spodziewać się ważnych zmian w ofercie samych operatorów. Ciekawie prezentują się usługi operatora Atlas, który ma rozpocząć działalność latem na terenie całej Rosji.

Jak donosi serwis Izvestia.ru, Atlas wyróżnia między innymi brakiem naliczania opłat roamingowych przy połączeniach pomiędzy obwodami Federacji Rosyjskiej, co jest tam w przypadku konkurencji standardem. Znacznie bardziej innowacyjny jest jednak model opłacania usług w Atlasie – będzie to można robić bez konieczności korzystania z pieniędzy.

Obraz

W App Store można już znaleźć aplikację będąca efektem partnerstwa Atlasu i blisko 400 innych firm o zróżnicowanym profilu. Za pomocą aplikacji korzystający z sieci Atlas będą mogli zdobywać punkty za działania opłacalne dla partnerów – mowa między innymi o pobraniu aplikacji, skomentowaniu czy udostępnieniu wpisu z mediów społecznościowych. To właśnie zdobyte w ten sposób punkty będą służyły opłacaniu usług telekomunikacyjnych w Atlasie.

Podstawowy plan składający się z pakietu danych wielkości 1 GB, 100 minut rozmów i 10 SMS-ów ma „kosztować” 200 punktów, jednak plan Atlasu jest hybrydowy – wszelkich opłat będzie można także dokonać w tradycyjny sposób, płacąc rublami. Trzeba przyznać, że pomysł jest oryginalny i może się sprawdzić. Czy z podobnych rozwiązań zechcieliby skorzystać Czytelnicy dobrychprogramów?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)