Larry Page ogłasza rewolucję. Google stanie się częścią nowej potęgi

Larry Page ogłasza rewolucję. Google stanie się częścią nowej potęgi

11.08.2015 00:12, aktual.: 11.08.2015 00:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gdy myśleliśmy już, że poniedziałkowy wieczór niczym nikogo nie zaskoczy, wtem, jak grom z jasnego nieba, Larry Page poinformował o gruntownej restrukturyzacji być może największej korporacji w branży IT i pewnie jednej z najważniejszych firm, jakie kiedykolwiek istniały. Google zostanie solidnie przebudowane.

Nasza firma prosperuje dziś dobrze, ale myślimy, że jesteśmy w stanie uczynić ją bardziej przejrzystą i wiarygodną. Zatem tworzymy nową firmę o nazwie Alphabet. Jestem naprawdę podekscytowany mogąc założyć Alphabet i objąć stanowisko dyrektora generalnego, wraz z pomocą mojego zdolnego partnera, Siergieja [Brina], jako prezesa.

Według oficjalnego komunikatu Larry'ego Page'a, Alphabet będzie korporacją jednoczącą kilka pomniejszych. O rozmiarach przedsięwzięcia można się przekonać, biorąc pod uwagę, że jedną z pomniejszych będzie… Google! Oczywiście ta firma będzie głównym elementem składowym, jednak za marką Alphabet będą stać także podmioty niezwiązane bezpośrednio z branżą IT. Mowa między innymi o Calico (California Life Company), inicjatywie złożonej z naukowców, głównie genetyków, specjalistów ds. biologii molekularnej i farmaceutów, badających kwestie… przedłużania życia. Mało przyjemne skojarzenia z filmami SF nasuwają się same.

Larry Page twierdzi, że tak skonstruowana korporacja, jak Alphabet, pozwoli na efektywniejsze i bardziej transparentne zarządzanie i pracę wszystkich firm składowych, także Google. Ale skoro to właśnie Page ma objąć stanowisko dyrektora generalnego nowej firmy, to kto zajmie analogiczne stanowisko w nowym Google?

Obraz

Otóż Pichai Sundararajan, znany lepiej jako Sundar Pichai. 43-letni Hindus pełnił dotychczas funkcję dyrektora Google do spraw Androida, Chrome'a, Chrome OS-a oraz oficjalnych aplikacji mobilnych do usług Google. Page nie sprecyzował priorytetów Pichaia na nowym stanowisku, docenił natomiast jego wkład w rozwój takich narzędzi jak Zdjęcia Google, Google Now czy rozwijanie maszyn wykorzystujących głębokie uczenie, efekty pracy których możemy obserwować choćby w przypadku Tłumacza.

Zmiany zajdą także na giełdzie, akcje Google Inc. staną się automatycznie akcjami Alphabet. Trzeba przyznać, że Larry Page nie zdradził w swoim komunikacie zbyt wielu szczegółów działalności nowej korporacji, można się spodziewać, że te pojawią się w ciągu najbliższych dni. Uruchomiona została już natomiast strona internetowa Alphabet – odwiedzić można ją pod adresem abc.xyz.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)