Larry Page ogłasza rewolucję. Google stanie się częścią nowej potęgi

Larry Page ogłasza rewolucję. Google stanie się częścią nowej potęgi

Larry Page ogłasza rewolucję. Google stanie się częścią nowej potęgi
11.08.2015 00:12, aktualizacja: 11.08.2015 00:38

Gdy myśleliśmy już, że poniedziałkowy wieczór niczym nikogo nie zaskoczy, wtem, jak grom z jasnego nieba, Larry Page poinformował o gruntownej restrukturyzacji być może największej korporacji w branży IT i pewnie jednej z najważniejszych firm, jakie kiedykolwiek istniały. Google zostanie solidnie przebudowane.

Nasza firma prosperuje dziś dobrze, ale myślimy, że jesteśmy w stanie uczynić ją bardziej przejrzystą i wiarygodną. Zatem tworzymy nową firmę o nazwie Alphabet. Jestem naprawdę podekscytowany mogąc założyć Alphabet i objąć stanowisko dyrektora generalnego, wraz z pomocą mojego zdolnego partnera, Siergieja [Brina], jako prezesa.

Według oficjalnego komunikatu Larry'ego Page'a, Alphabet będzie korporacją jednoczącą kilka pomniejszych. O rozmiarach przedsięwzięcia można się przekonać, biorąc pod uwagę, że jedną z pomniejszych będzie… Google! Oczywiście ta firma będzie głównym elementem składowym, jednak za marką Alphabet będą stać także podmioty niezwiązane bezpośrednio z branżą IT. Mowa między innymi o Calico (California Life Company), inicjatywie złożonej z naukowców, głównie genetyków, specjalistów ds. biologii molekularnej i farmaceutów, badających kwestie… przedłużania życia. Mało przyjemne skojarzenia z filmami SF nasuwają się same.

Larry Page twierdzi, że tak skonstruowana korporacja, jak Alphabet, pozwoli na efektywniejsze i bardziej transparentne zarządzanie i pracę wszystkich firm składowych, także Google. Ale skoro to właśnie Page ma objąć stanowisko dyrektora generalnego nowej firmy, to kto zajmie analogiczne stanowisko w nowym Google?

350140577813522369

Otóż Pichai Sundararajan, znany lepiej jako Sundar Pichai. 43-letni Hindus pełnił dotychczas funkcję dyrektora Google do spraw Androida, Chrome'a, Chrome OS-a oraz oficjalnych aplikacji mobilnych do usług Google. Page nie sprecyzował priorytetów Pichaia na nowym stanowisku, docenił natomiast jego wkład w rozwój takich narzędzi jak Zdjęcia Google, Google Now czy rozwijanie maszyn wykorzystujących głębokie uczenie, efekty pracy których możemy obserwować choćby w przypadku Tłumacza.

Zmiany zajdą także na giełdzie, akcje Google Inc. staną się automatycznie akcjami Alphabet. Trzeba przyznać, że Larry Page nie zdradził w swoim komunikacie zbyt wielu szczegółów działalności nowej korporacji, można się spodziewać, że te pojawią się w ciągu najbliższych dni. Uruchomiona została już natomiast strona internetowa Alphabet – odwiedzić można ją pod adresem abc.xyz.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)