Lavasoft prezentuje galerię fałszywych antywirusów

Lavasoft prezentuje galerię fałszywych antywirusów

22.02.2011 15:26

Na stronach Malvare Lab firmy Lavasoft, producenta między innymi popularnego Ad-Aware, zamieszczono alfabetyczny przegląd fałszywych antywirusów i niebezpiecznych aplikacji, których warto się wystrzegać.

Przed jakimi programami powinniśmy chronić się w Sieci? Oczywiście można skorzystać z licznych antywirusów, dobrze jednak znać najnowsze zagrożenia. Na przykład programy... podszywające się pod antywirusy. Z pomocą może przyjść witryna Lavasoftu zawierająca listę niebezpiecznego oprogramowania tego typu. Na stronach Lavasoft Malware Lab's Rogue Gallery zapoznamy się z takimi aplikacjami jak na przykład WindowsOptimalTool, MegaAntivirus2012, WindowsAVSoftware czy HDScanAntivirus. Oprócz alfabetycznego przeglądu niebezpiecznego oprogramowania, witryna oferuje także szczegółowy opis poszczególnych zagrożeń.

Każdy z programów posiada krótki opis, zrzut ekranu prezentujący interfejs, a także listę zmian jakich dokonuje aplikacja w systemie. Dowiemy się również czym jest oprogramowanie typu rogueware i jak chronić przed nim swój komputer. Internauci mogą także dodawać próbki wykrytego przez nich niebezpiecznego oprogramowania wraz z komentarzem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)