Legalna telewizja online?

Legalna telewizja online?

05.02.2010 13:32

Właśnie ruszył nowy serwis internetowy oferujący telewizję online. Od istniejących stron różni się brakiem ograniczeń dla użytkowników. Popularne seriale czy programy telewizyjne można oglądać na całym świecie. Właściciele TVGorge zapewniają, że wszystko jest zupełnie legalne.

Serwisy, dzięki którym można oglądać telewizję online nie są w sieci rzadkością. Jednak popularne strony jak na przykład Hulu, mają poważne ograniczenie - nie są dostępne dla wszystkich. Zazwyczaj z telewizji mogą korzystać jedynie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Oczywiście, wielu użytkowników obchodzi takie ograniczenia m.in. korzystając z serwerów proxy. Uruchomiony właśnie TVGorge ma być dostępny dla wszystkich.

Serwis oferuje możliwość oglądania wideo online za pomocą technologii Flash. Na stronach TVGorge można znaleźć popularne seriale jak „Dexter”, „Californication”, „Heroes” czy „True Blood”. W sumie grubo ponad 100 programów. Zdaniem właścicieli strony usługa jest w 100% legalna. TVGorge używa narzędzi wyszukujących w sieci strony z telewizją online, a następnie odtwarza je w swoim serwisie. Oficjalnie więc nie przechowuje filmów wideo, a tylko linkuje do materiałów. Wśród partnerów TVGorge można znaleźć takie serwisy jak TV.com należący do stacji CBS, Hulu czy TVGuide.

Chociaż teoretycznie TVGorge nie łamie prawa, z pewnością jest kontrowersyjnym pomysłem. Nie wiadomo, czy serwis rzeczywiście ma jakiekolwiek powiązania z wymienionymi przezeń partnerami. Całkiem możliwe, że jest to jedynie próba zdobycia zaufania wśród internautów. Albo też przekonania przedstawiciela prawa, że usługa nie łamie prawa. Czas pokaże, czy TVGorge zdoła się utrzymać w sieci.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)