Lenovo wprowadza do swojej oferty dwa nowe Chromebooki

Lenovo wprowadza do swojej oferty dwa nowe Chromebooki

Lenovo wprowadza do swojej oferty dwa nowe Chromebooki
06.05.2014 16:03, aktualizacja: 06.05.2014 16:27

Na rynku pojawia się coraz więcej laptopów działających pod kontrolą Chrome OS. Do grona Chromebooków dołączą dwa nowe, ciekawie się zapowiadające urządzenia, wyprodukowane przez Lenovo.

Chrome OS to system operacyjny stworzony przez firmę Google, bazujący na Linuksie i przeznaczony do pracy przede wszystkim z aplikacjami webowymi. Jest on świetnie zintegrowany z usługami giganta z Mountain View. Urządzenia z zainstalowanym systemem Chrome OS na świecie sprzedają się coraz lepiej. Liczba producentów wprowadzających do swojej oferty Chromebooki rośnie. Dużą zaletą laptopów ze systemem Google jest ich atrakcyjna cena. Tym razem własne urządzenia z Chrome OS zaprezentowała chińska firma Lenovo.

Chromebooki Lenovo N20 oraz Lenovo N20p zostały wyposażone w 11,6-calową matrycę o rozdzielczości 1366 × 768 pikseli. Dodatkowo model N20p w przeciwieństwie do N20 posiada dotykowy ekran. Pod maską w obu urządzeniach znajdziemy typowy dla tych urządzeń procesor Intel Celeron, który wspierany będzie przez 4GB pamięci RAM.

Obraz

Do dyspozycji dostaniemy 16 GB na nasze dane, czyli ilość podobną jak w smartfonach, czy tabletach. Dodatkowo producent wyposażył te dwa urządzenia w Bluetooth 4.0, WiFi AC, dwa złącza USB, pełne HDMI oraz czytnik kart pamięci. Do wideorozmów posłuży nam umieszczona nad ekranem kamerka 1 MPix. Pod względem specyfikacji Chromebooki Lenovo wypadają słabo, ale warto pamiętać, że zainstalowany na nich Chrome OS jest naprawdę lekkim systemem operacyjnym. Lenovo N20p, oprócz dotykowego wyświetlacza, zaoferują nam dodatkowo możliwość odchylenia ekranu o 300 stopni. Rozwiązanie jest podobne do tego zastosowanego w ultrabooku Lenovo Yoga, który może przeistoczyć się w tablet. [img=ln2][join][img=ln3]Wymiary i waga obu Chromobooków przedstawiają się następująco: 295 mm x 212 mm x 17,9 mm. Model N20 waży 1,3 kg, a N20p 1,4 kg. Zastosowana bateria ma pozwolić na 8 godzin pracy bez potrzeby ładowania.

Chromebooki od Lenovo, tak jak podobne im urządzenia, mogą zachęcić niską ceną. Tańszy N20 będzie kosztował 279 dolarów, natomiast droższy N20p, 329 dolarów. System operacyjny od Google dla wielu producentów oraz użytkowników staję się coraz ciekawszą alternatywą dla Windows oraz OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)