Lens – testujemy nowatorski i genialny w swojej prostocie launcher na Androida

Lens – testujemy nowatorski i genialny w swojej prostocie launcher na Androida

18.05.2016 12:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ostatnim czasie informowaliśmy o zakończeniu konkursu Android Experiments, w który wyłoniono najbardziej innowacyjne, przynajmniej według Google, pomysły na Androida. Dziś jednak dostępny jest już Lens Launcher, który mimo że nie został wyróżniony, to bez wątpienia jest jednym z najciekawszych i najlepszych dostępnych aktualnie launcherów.

Lens Launcher - An Android Experiment

Podstawą Lens Launchera jest posunięta do ekstremum prostota – po jego pierwszym uruchomieniu można odnieść wrażenie, że twórca więcej androidowemu interfejsowi odjął, niż dodał. Nie znajdziemy tu bowiem skrótów czy dolnego panelu przycisków, niemożliwe jest także dodawanie na ekrany widżetów, gdyż… w zasadzie nie otrzymujemy do dyspozycji ekranów. Mimo to efekt jest wyśmienity.

Lens Launcher to w zasadzie jedynie siatka aplikacji, która powiększa ikony pod naciskiem palca. Maleńkie ikony, których wielkość można dostosować do swoich potrzeb, kilkukrotnie powiększają się pod palcem, jednak w obu widokach zachowywana jest czytelność. Doskonale sprawuje się także skalibrowanie – niezależnie od tego, jak wiele aplikacji widocznych jest na skalowalnej siatce, to zawsze przesunięcie palcem od krawędzi do krawędzi ekranu, poskutkuje tym samym w przypadku ikon.

Aby uruchomić dowolną aplikację wystarczy zacząć przesuwać palcem po siatce i zatrzymać się na żądnej ikonie. Jeżeli zaś użytkownik już na pomniejszonym widoku jest w stanie dostrzec żądaną ikonę (a nie ma z tym problemów), to może uruchomić aplikację pojedynczym pacnięciem. Skonfigurować można w zasadzie każdy aspekt zachowania siatki, możliwe jest także wyświetlanie etykiet ikon.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Trzeba przyznać. że pomysł na ten launcher jest bardzo odważny, jednak został zrealizowany perfekcyjnie i doskonale sprawuje się w praktyce. W tej chwili jest to zapewne jeden z najbardziej innowacyjnych tego typu programów, który można polecić każdemu, kto w celu zwiększenia ergonomii interfejsu, jest gotowy zrezygnować z przyzwyczajeń. Lens Launcher można znaleźć w naszej bazie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)