Lepiej późno, niż wcale: Messenger na iPhone'ach z obsługą 3D Touch

Lepiej późno, niż wcale: Messenger na iPhone'ach z obsługą 3D Touch

Lepiej późno, niż wcale: Messenger na iPhone'ach z obsługą 3D Touch
14.07.2016 13:55

Mechanizm 3D Touch został uznany już w momencie premiery iPhone'a 6s za jedną z najbardziej efektownych funkcji. Twórcy aplikacji nie zawsze decydują się na możliwość wykorzystania jej w swoich aplikacjach, co jednak powoli się zmienia, także wśród największych graczy.

Dodatkowe funkcje wywoływane przez 3D Touch trafiły już bowiem do oficjalnej aplikacji Messengera przeznaczonej na iOS-a. 3D Touch jest rozszerzeniem możliwości standardowego interfejsu dotykowego. Oprócz miejsca, w którym użytkownik przykłada palec, rozpoznaje także siłę nacisku. To zaś wywołuje dodatkowe menu kontekstowe, które może znaleźć szerokie zastosowanie właśnie w rozbudowanym komunikatorze pokroju Messengera.

  • Fot. 9to5mac.com
  • Slider item
[1/2] Fot. 9to5mac.com

Posiadacze iPhone'a 6s i 6s Plus mogą już zatem z wykorzystaniem 3D Touch wywoływać menu w przypadku wiadomości, obejmuje to na przykład opcje wyciszenia, usunięcia, wyświetlenia dodatkowych informacji, kontaktów (tutaj można między innymi otworzyć konwersację, przekazać link do profilu czy zachować zdjęcie profilowe) multimediów, takich jak zdjęcia czy filmy, map, linków, a nawet emoji.

Całość prezentuje się całkiem efektownie i wygodnie, zaskoczenie może zatem powodować fakt, że Facebook zdecydował się na wykorzystanie 3D Touch dopiero teraz. W zaktualizowanej wersji komunikatora poprawiono także błędy, z jakimi Messenger borykał się w środowisku najnowszej publicznej bety iOS-a 10. Najnowszą wersję programu znaleźć można w naszej bazie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)