LG: Nie planujemy własnego systemu

LG: Nie planujemy własnego systemu

19.02.2010 12:50

Przedstawiciel LG zapowiedział, że w ciągu najbliższych trzech lat jego firma nie ma zamiaru wprowadzać nowego oprogramowania na rynek. Obecnie systemów dla smartphone’ów jest i tak za dużo.

Na rynku oprogramowania dla smarpthone’ów zaczyna być tłoczno. Niedawno premierę Windows Phone 7 zapowiedział Steve Ballmer z Microsoftu, a Nokia i Intel oznajmiły pracę nad własnym systemem opartym na Linuksie. Także chiński operator telefonii komórkowej, China Mobile, chce stworzyć własną wersję Androida, która będzie obsługiwać aplikacje różnych platform. Na tym tle oświadczenie LG musi budzić zainteresowanie.

Przedstawiciele firmy stwierdzili podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie, że w najbliższym czasie nie mają zamiaru udostępniać własnego systemu dla smartphone’ów. Zamiast tego LG postanowił zacieśnić współpracę z Google’em i Microsoftem. Oznacza to, że jego smartphone’y będą wyposażone w system Android i Windows Phone 7. Jak powiedział Skott Ahn z LG, firma nie będzie natomiast instalować Symbiana Nokii w swoich telefonach.

Poprzez wybór oprogramowania Google’a i Microsoftu LG pośrednio wskazał, kto jego zdaniem będzie rządzić w najbliższych latach rynkiem. Zamiast inwestować w nowe technologie, lepiej wykorzystać doświadczenia specjalistów, zdaje się twierdzić firma. Ponadto, zdaniem Ahna, ilość systemów dla telefonów jest i tak zbyt duża. Na rynku robi się tłoczno, od kiedy kolejne firmy zapowiadają wprowadzenie własnego oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)