LG pokaże przezroczysty ekran OLED. Będzie można go zamontować w łóżku

LG pokaże przezroczysty ekran OLED. Będzie można go zamontować w łóżku

fot. LG Display
fot. LG Display
02.01.2021 16:41

Przezroczyste ekrany OLED istnieją już od kilku lat, choć bardziej w prototypowym wydaniu. Firma LG ma pokazać wkrótce swoja wizję wykorzystania tej technologii i ma na nią nowy pomysł.

Przeroczysty OLED od LG będzie można zamontować i wysuwać z ram łóżka. Urządzenie będzie mogło wyświetlać nie tylko treści wideo, ale i różnego rodzaju informacje - w zależności od potrzeb użytkownika.

Co istotne - prototyp LG, który ujrzymy już niedługo na targach CES 2021 jest produktem przeznaczonym na segment konsumencki. Dotychczas tego typu wynalazki były przewidziane raczej z myślą o wystawach, galeriach i innego rodzaju miejscach publicznych, jak też samoloty, czy metro.

fot. LG Display
fot. LG Display

Dotychczasowym problemem z technologią przezroczystych OLED-ów były słaby poziom czerni oraz kiepski kontrast. Producent zapewnia, że najnowsza wersja tych ekranów pozwoli uzyskać krystalicznie czysty obraz - więc może koreański gigant poczynił pewne usprawnienia.

W trakcie targów CES firma LG pokaże również inne przykłady zastosowania technologii przezroczystych OLED-ów, np. do drzwi wejściowych w biurze.

Nie wiadomo, kiedy najnowsze przezroczyste OLED-y od LG trafią do sprzedaży, ale jeśli tam już trafią - będą bardzo drogą zabawką dla najbogatszych.

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)