LG QNED Mini LED: telewizory LG z matrycami nowego typu

Strona głównaLG QNED Mini LED: telewizory LG z matrycami nowego typu
30.12.2020 21:39
fot. LG
fot. LG
bDYQKILG

Firma LG, która głównie w ostatnich latach stawiała na telewizory OLED, już wkrótce wprowadzi nowy rodzaj odbiornika do swojej oferty. Chodzi o QNED Mini LED.

bDYQKIKZ

Nowa seria telewizorów 4K i 8K ma modele, których wielkość ekranu sięga nawet 86 cali. Czym jednak się wyróżnia?

Otóż telewizory te używają połączenia technologii kropek kwantowych (znanych z telewizorów Samsung QLED) oraz rozwiązania zwanego Mini LED. To drugie to wariacja na temat matrycy LCD, tylko że ze znacznie większą liczbą stref wygaszania. Znajdziemy ich tutaj aż 30 tysięcy.

350309120131551527

Co nam to da? Przede wszystkim znacznie lepsze odwzorowanie czerni, a także głębszy kontrast. Obraz będzie pełen niuansów. Gdy dodamy także filtr z kropek kwantowych zapewniający znacznie szerszą paletę widzianych przez nas barw - mamy naprawdę ciekawie zapowiadające się połączenie.

bDYQKILb

Telewizory QNED Mini LED powinny również odznaczać się bardzo wysoką jasnością. Nie wiadomo czy telewizory QNED zastąpią całkowicie serię NanoCell (czyli dotychczasowe LCD), ale wiemy, że LG nadal ma skupiać się najmocniej na ekranach typu OLED.

[wppl=2056059]

Koreański gigant zaprezentuje swoje telewizory QNED, w tym 86-calowego giganta 8K na targach CES 2021 począwszy od 11 stycznia 2021 r.

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

Udostępnij:
bDYQKILX