LG zaskakuje nowym G5: stawia na nowatorską konstrukcję i dwa wyświetlacze

LG zaskakuje nowym G5: stawia na nowatorską konstrukcję i dwa wyświetlacze27.01.2016 13:57
LG zaskakuje nowym G5: stawia na nowatorską konstrukcję i dwa wyświetlacze

Coraz więcej wiadomo o kolejnej odsłonie najbardziej zaawansowanego modelu smartfona od LG z serii G. Według nieoficjalnych informacji, w nowym G5 Koreańczycy oprócz zastosowania nowszych i bardziej wydajnych podzespołów, planują także kilka innowacji w kwestii samej konstrukcji urządzenia.

Pierwsza z nich ma dotyczyć wyświetlacza, choć rozsądniejsze byłoby tutaj zastosowanie liczby mnogiej. Smartfon zostanie bowiem najpewniej wyposażony w nieco mniejszy, niż ten dostępny w LG G4, w główny wyświetlacz o przekątnej 5,3 cala. Niezmieniona zostanie jednak jego rozdzielczość: wyniesie ona 1440 × 2560 pikseli.

Źródło: twitter.com/evleaks
Źródło: twitter.com/evleaks

Informator serwisu Venture Beat, który brał udział w zamkniętej prezentacji, potwierdza jednak także wcześniejsze doniesienia o drugim wyświetlaczu w G5, który ma zostać umieszczony nad głównym. Na prostokącie o rozdzielczości 160 × 1040 pikseli będą wyświetlane zapewne ikony stanowiąc skróty aplikacji, choć można zakładać, że oprogramowanie producenta pozwoli na daleko idącą konfigurację drugiego wyświetlacza.

Kolejna nowość dotyczy samej konstrukcji urządzenia. Potwierdziły się informacje, według których LG zrezygnuje w serii G ze stosowania takich materiałów, jak skóra czy drewno. Zamiast tego całość obudowy ma być wykonana z metalu. Pierwotnie mówiło się także o zrezygnowaniu z możliwości wyjmowania baterii, co spotkało się oczywiście z krytyką. Okazuje się jednak, że LG planuje w tej kwestii zrealizować inną koncepcję, która ma nawet pozwolić na dołączanie modułów, podobnie jak to miało mieć miejsce w przypadku smartfonów Ara.

Źródło: cnet.co.kr
Źródło: cnet.co.kr

W praktyce, wysuwana z obudowy ma być jej dolna część. W ten sposób będzie można nie tylko wyjąć i wymienić akumulator, ale rzekomo także zamontować dodatkowe moduły. Sposób ich dystrybucji czy zastosowania pozostają jak dotąd tajemnicą. Można zakładać, że zrealizowany zostanie pomysł podobny do tego z Thinkpada X1 Tablet, a moduły zostaną umieszczone w dolnej, wysuwanej (i wymiennej?) części obudowy.

Dokładna specyfikacja LG G5 jest jak dotąd nieznana, choć wiele wskazuje na to, że w urządzeniu znajdzie się Snapdragon 820 oraz 4 GB RAM-u. LG ma zamiar wykorzystać jego potencjał także poprzez zastosowanie dwóch aparatów także na tylnej części obudowy. Nie mają one jednak służyć uzyskiwaniu zbliżeń optycznych, a po prostu zapewniać możliwość robienia zdjęć panoramicznych obejmujących kąt 135 stopni. Z czasem o nowym, ciekawie zapowiadającym się LG G5 będzie wiadomo coraz więcej, a o jego premiera ma nastąpić jeszcze w tym kwartale.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)