LibreOffice Impress: jak wstawić muzykę do prezentacji?

LibreOffice Impress: jak wstawić muzykę do prezentacji?

LibreOffice Impress: dodajemy muzykę do prezentacji
LibreOffice Impress: dodajemy muzykę do prezentacji
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Krzysztof Fiedor
Krzysztof Fiedor
12.04.2022 14:15, aktualizacja: 07.12.2022 14:23

Wstawienie muzyki do prezentacji może podnieść jej atrakcyjność. W LibreOffice Impress jest to możliwe i na dodatek nie jest to skomplikowane. W kilku krokach dodamy utwór, który będzie odtwarzany podczas pokazu slajdów.

Impress to program do tworzenia prezentacji, który znajdziemy w pakiecie LibreOffice. Program posiada ogromne możliwości tworzenia prezentacji i choć w pierwszym kontakcie może wydawać się trudny, to większość działań wykonamy w wyjątkowo prosty sposób. Ot, jak choćby możliwość wstawienia muzyki do prezentacji.

LibreOffice Impress: jak wstawić do prezentacji?

Aby podnieść atrakcyjność stworzonej prezentacji i dodać do niej muzykę, udajemy się do pierwszego slajdu w podglądzie po lewej stronie ekranu. Zaznaczamy go, a następnie z menu slajd wybieramy wiersz przejście slajdu.

LibreOffice Impress: menu SLAJD
LibreOffice Impress: menu SLAJD© dobreprogramy

Po prawej stronie ekranu pojawi się zupełnie nowy pasek narzędzi, gdzie odnajdujemy sekcję modyfikuj przejście. To tu w polu dźwięk możemy włączyć już dodane sample, lub po wybraniu inny dźwięk, wskazać wybrany utwór z dysku.

  • LibreOffice Impress: sekcja MODYFIKUJ PRZEJŚCIE
  • LibreOffice Impress: wybieramy odpowiedni utwór
[1/2] LibreOffice Impress: sekcja MODYFIKUJ PRZEJŚCIEŹródło zdjęć: © dobreprogramy | Krzysztof Fiedor

Koniecznie należy zaznaczyć pole Powtarzaj do następnego dźwięku, wtedy wybrany utwór będzie odgrywany od pierwszego slajdu aż do zakończenia prezentacji.

LibreOffice Impress: konieczne pole wyboru!
LibreOffice Impress: konieczne pole wyboru!© dobreprogramy | Krzysztof Fiedor

UWAGA: Jeśli chcesz aby w trakcie prezentacji utwory zmieniały się, cały proces należy powtórzyć od wybranego slajdu, gdzie ma nastąpić zmiana utworu.

LibreOffice to darmowy pakiet programów, który zaspokoi potrzeby większości użytkowników komputerów. Znajdziemy tu programy niezbędne do przeprowadzenia prostych prac biurowych jak np. edytor tekstu czy arkusz kalkulacyjny. Nic jednak nie przeszkodzi, aby przygotować też rozbudowaną prezentację czy nawet bazę danych.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)